12 ознак того, що потрібно перевірити щитоподібну залозу

Гіпотиреоз – загальний стан організму, викликаний дефіцитом гормонів щитоподібної залози, який частіше зустрічається у жінок. Діагностувати його складно, оскільки захворювання протікає практично без симптомів.

Коли ми часто відчуваємо сонливість, пригніченість, біль в суглобах, ми всі ставимо собі один діагноз – авітаміноз або перевтома.

Гормони щитоподібної залози впливають на роботу абсолютно усіх органів, тому так важливо своєчасно виявити проблему і почати лікування у ендокринолога.

Симптоми захворювання щитоподібної залози.

1. Пригніченість і депресія

Недостатнє вироблення гормонів щитоподібної залози часто стає причиною пригніченого стану, апатії і депресії тому, що ці гормони безпосередньо пов’язані з виробництвом серотоніну в головному мозку.
В той же час надлишок цих гормонів робить нас агресивними, дратівливими і тривожними.

2. Закрепи

Один з найпоширеніших симптомів гіпотиреозу. Перебої в роботі щитоподібної залози спричиняють порушення травлення і закрепів. Хворі також скаржаться на відрижку і важкість в шлунку.

3. Сонливість

Людина з гіпотиреозом може спати по 12 годин на добу декілька днів поспіль, але при цьому почуватися втомленою. Постійна вранішня млявість і сонливість – дуже тривожні сигнали.

4. Випадіння волосся і сухість шкіри

Через сповільнений обмін речовин, що викликаний гормональним дизбалансом, волосся і шкіра не отримують достатнього живлення. Це призводить до погіршення їх стану. Тьмяні очі, бліда, з жовтуватим відтінком шкіра – портрет хворого на гіпотиреоз.

5. Безпричинне збільшення ваги

Раптове збільшення ваги без яких-небудь на те підстав – дуже важливий симптом. При цьому усі старання зменшити масу тіла безрезультатні.

6. Зниження лібідо

Недостатня функція щитоподібної залози впливає і на вироблення гормонів, що відповідають за статевий потяг.

7. М’язовий біль, судоми

Мала кількість гормонів щитоподібної залози може привести до ушкодження нервів, які посилають сигнали від мозку до іншої частини тіла. З цієї причини виникають різного роду м’язові спазми і судоми, оніміння кінцівок.

8. Порушення серцевого ритму.

Збій серцевого ритму, його уповільнення або частішання, а також болі в ділянці серця можуть свідчити про нестачу гормонів щитоподібної залози.

9. Неуважність.

Перебої в роботі залози ведуть до зниження пам’яті та працездатності. Людині стає складно сприймати нову інформацію. Часто жінки списують цей симптом на природну забудькуватість, хоч, як тільки вони починають лікувати щитоподібну залозу, ясність думки повертається.

10. Зниження артеріального тиску.

Знижений артеріальний тиск в комплексі з млявістю, сонливістю і неуважністю – вагомий привід звернутися до лікаря.

11. Набряки

Підпухання язика, бічні сліди від зубів на ньому, набряклість обличчя і кінцівок, при яких ямка від натискання не залишається – явні сигнали гіпотиреозу.

12. Дискомфорт в шийному відділі

Хворий може відчувати клубок в горлі, дискомфорт в районі шиї, при цьому може навіть з’явитися невластива охриплість.

Збільшення залози в розмірах – симптом для невідкладного відвідування ендокринолога.

Приділяйте належну увагу сигналам, які подає вам організм, щоб зберегти здоров’я на довгі роки. Іноді звичайний м’язовий біль може свідчити про серйозне захворювання!

Фото заголовку
За матеріалами