23 березня 2018 року народне свято «День Василини»

Це магічний день.

Народне свято «Василина – вешній води вказівниця» відзначається 23 березня (за старим стилем – 10 березня).

В городе многие уже получают за это по 1300$ в день!

У цей день православна церква вшановує пам’ять всіх Коринфських мучеників (чоловіків і жінок). Але народ вибрав з їх числа і присвятив їй день 23 березня. Святу шанували як повелительку весняних вод.

Інші назви свята: «День Василини», «Василина Коринфська», «День мучеників Коринфа», «Кондратьєв день».

В III столітті, в часи гонінь на християн при язичнику-правителю Декії в Корінф прибув воєначальник Ясон. На нього була покладена місія зі знищення християн. Було захоплено багато людей. Всіх їх заарештували і доставили на суд до воєначальника. Василину також зловили і почали змушувати відректися від Христа. Однак дівчинка була непохитна і її піддали побиттю і страшним тортурам. Після невдалих спроб змусити людей зректися християнстваі визнати ідолів істинними богами, Ясон засудив усіх мучеників до смертної кари через обезголовлення.

У народі говорили, що з цього дня починаються березневі грози. Одночасно відзначали, що зима вже остаточно відступила, і починає прокидатися природа навколо. День стає довшим ночі. Вранці раніше бувають заморозки, але вони стають м’якими і нетривалими.

Вважалося, що свята Василина наділяє весняні струмки пам’яттю і здатністю бачити таємне. Їй молилися, щоб вода не підтопила будинки, льохи й інші споруди. Якщо все-таки вода проникала всередину, говорили, що це за скоєні в минулому році гріхи.

Для запобігання підтоплення рили спеціальні канали для відведення води від будинку.

23 березня вважався магічним днем. У цей день краще було відмовитися від покупок і операцій. Відвідування зубного також було не бажано.

На Василину можна було побалувати своїх близьких смачною їжею і випічкою. Також цей день вважався сприятливим для чищення житла. Потрібно було запалити на цілий день лампаду або червону свічку, окур будинок мірою і окропити кути святою водою.

У цей день люди погано розуміли один одного. Потрібно було бути стриманим у вияві своїх почуттів. Знахарі з цього дня починали лікувати курячу сліпоту. Цією хворобою страждають люди, які добре бачать вдень, а в сутінках погано розрізняють навколишні предмети.

Щоб позбутися від курячої сліпоти, потрібно було прочитати спеціальне замовляння, невідривно дивлячись на березовий дьоготь: «В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Мати-береза, кучерява коса, поверни мені через свій дьоготь здорові очі. Днями, ночами, хвилинами, годинами. Ключ, замок, язик. Амінь.Амінь. Амінь».

джерело