Блискавична заява Разумкова! Зeлeнcькuй не пoмuлuвcя у вuбoрi cпiкeрa! Парубій б так зміг?

Верховна Рада ухвалила у другому читанні зняття депутатської недоторканності. Відповідний законопроєкт ще у 2017 році зареєстрував п’ятий президент Петро Порошенко. Чинний голова Верховної Ради Дмитро Разумков пояснив це тим, що ухвалення іншого аналогічного проєкту зайняло б значно більше часу.

Якщо б Верховна Рада пішла іншим шляхом, це зайняло б рік, а то й більше, пояснив Разумков під час свого брифінгу після засідання парламенту 3 вересня.

Він переконаний, що у такому випадку значно важливішим є не те, хто є автором закону, хто його написав і подав, а більш принципово, хто його ухвалив. Нам було важливо, щоб ми не затягували з цією подією, і ми доклали максимум зусиль, щоб зробити це швидко,– наголосив Дмитро Разумков.

Які ще ініціативи Рада ухвалила на засіданні 3 вересня?

Протягом пленарного засідання 3 вересня Верховна Рада, крім зняття недоторканності, відправила ще 7 законопроєктів на розгляд до Конституційного суду:

1) скасування адвокатської монополії;
2) розширення повноважень президента в утворенні незалежних регуляторних органів Президенту хочуть дозволити призначати керівників НАБУ та ДБР ;
3) право народу на законодавчу ініціативу;
4) додаткові підстави для припинення повноважень народного депутата Депутатів будуть звільняти за кнопкодавство та прогули: Рада зробила перший крок ;
5) можливість Ради створювати допоміжні органи для забезпечення власної діяльності Рада хоче створювати допоміжні органи в межах коштів Держбюджету ;
зменшення кількості депутатів до 300 та закріплення пропорційної виборчої системи Скорочення кількості нардепів і пропорційні вибори: Рада дала старт змінам до Конституції ;
6) збільшення кількості уповноважених з прав людини.
А еще, за його словами, кількість народних депутатів у наступному скликанні Верховної Ради України скоротять до 300, адже це відповідає кількості населення України.

“На сьогоднішній момент орієнтовна кількість громадян, які живуть в Україні десь 30-34 млн. То це буде відповідати саме 300 народним депутатам”, – сказав Разумков.

За його словами кількість народних депутатів жодним чином не вплине на якість роботи Верховної Ради України.ЧИТАЙТЕ:

Нагадаємо, Верховна Рада включила до порядку денного для подальшого направлення до Конституційного суду законопроект, що дозволить зменшити склад Верховної Ради України до трьохсот та закріпити пропорційну виборчу систему.

Джерело