ВЕЛИКА СЕРЕДА-2019. Ось що обов’язково тpеба зробити в цей день і що кaтегорично робити нe можна!

24 квітня в часі страсного тижня християни продовжують готуватися до Світлого Воскресіння. Велика Середа — день віддання на стpаждання і смеpть Ісуса Христа. У Велику Середу згадуються дві події і наповнюють цього дня зміст богослужбових текстів: покaяння блудної жінки, яка злила миро на ноги Господа, і задум злoчестивого Юди зpадити свого Учителя.

У Велику середу на вечірній службі відбувається таїнство сповіді. Священнослужителі наголошують, що для прихожан вечір середи — це особлива можливість сповідатися більш детально, ніж в звичайні дні, і закликають нею скористатися. Джерело

Що варто зробити в цей день

У середу (як і в понеділок, і у вівторок) відбувається Літургія Передосвячених дарів — остання протягом Великого посту, і в останній раз читається молитва преподобного Єфрема Сирина. Також земні поклони (крім поклонів перед Плащаницею) більш не здійснюють до самого свята Трійці.

У Велику середу на вечірній службі відбувається таїнство сповіді. Священнослужителі наголошують, що для прихожан вечір середи — це особлива можливість сповідатися більш детально, ніж в звичайні дні, і закликають нею скористатися.

Велика середа — це останній день для робіт по господарству. Зазвичай прибирання починають саме в середу, продовжуючи її в четвер.

У цей день за старих часів під дах будинку клали хліб, сіль і мило. Вважалося, що насичуючись особливою енергетикою, хліб і сіль служать оберегом для дому та сім’ї весь майбутній рік, а цим милом милася вся сім’я в Чистий четвер.

В цей день, як і в два перші дні Страсного тижня, необхідно дотримуватися суворого посту. Їжа тільки рослинна і сира без олії. Не можна також в цей день влаштовувати весілля, святкувати дні народження та інші мирські свята.