Відео. “Українською мовою, будь ласка!” Геращенко і Разумков спробували змусити Рабіновича говорити державною мовою

Віце-спікер Верховної Ради 8-го скликання Ірина Геращенко зробила зауваження співголові партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадиму Рабіновичу через російську мову на засіданні підготовчої депутатської групи.

«Вибачте, шановні колеги, але це принципове питання. Верховна Рада України 9-го скликання повинна починати свою роботу з виконання всіх законів України. Шановний пане Разумков, ми дякуємо вам за те, що ви стоїте на позиції захисту законодавства України, ми звертаємося до всіх колег, які добре знають українську мову, вони нею володіють, з проханням під час робочих нарад використовувати державну українську мову. У кулуарах, в туалетах, в кафе, будь ласка, як завгодно. Тут тільки державна мова », – сказала Геращенко.

Лідер партії «Слуга народу» і спікер підготовчої депутатської групи Дмитро Разумков відповів Геращенко: «Зараз апарат знайде статтю регламенту і доповість, якщо ви не заперечуєте».

У підсумку йому піднесли документ і Разумков зачитав відповідну статтю регламенту парламенту.

«Мовою роботи Верховної Ради, її органів і посадових осіб є державна мова. Стаття 2, пункт 3 регламенту Верховної Ради. Дякуємо. Я прошу вибачення, але я пропоную перейти все-таки до обговорення питання порядку денного »- підкреслив лідер« Слуги народу ».

Через деякий час стався новий конфлікт, коли Рабинович взяв слово.

«Я прошу вибачення, по-перше, мої виборці в основному говорять російською мовою. Що стосується закону про регламент, який ви мені зачитали, він стосується Верховної Ради. Ми з вами не Верховна Рада ще. Ми не брали з вами ніяких присяг. Я звичайно співчуваю, але ми ще не Верховна Рада. Закон говорить про діяльність Верховної Ради. Якщо ми говоримо про регламент, тоді повинен бути перекладач », – наполягав на своєму депутат« Опозиційною платформи ».

Разумков закликав дотримуватися регламенту Верховної Ради.

«Ви діючий народний депутат. Це мені можна ще використовувати різну мову, а ви все-таки … давайте притримуватися регламенту », – зазначив він.

Рабинович продовжив наполягати на перекладачі. В результаті Геращенко закликала вимикати мікрофон у тих, хто не говорить українською. Разумков підтримав її і додав, що в разі порушення регламенту мікрофони будуть виключатися.