12 голосів “за”! Станіслав Шевчук звільнений з посади судді Конституційного Суду!

Постанова суду про звільнення Станіслава Шевчука готується до підпису головуючим на даному пленарному засіданні суддею Олександром Тупицьким.

Судді Конституційного суду України проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади судді КС, який до сьогоднішнього дня був головою Конституційного суду. Про це кореспонденту УНІАН повідомило джерело в КС.
“За звільнення проголосували 12 суддів. Зараз постанова про звільнення готується до підпису головуючим на цьому пленарному засіданні Тупицьким”, – сказав співрозмовник УНІАН.

Відзначимо, Станіслав Шевчук перебував на посаді вже 5 років. Йому закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення. Через його усунення під загрозою може опинитися інавгурація Зеленського, адже голова КСУ приводить до присяги новообраного президента.

Раніше ЗМІ повідомляли, що судді висловили Шевчуку недовіру. Правових наслідків це рішення не мало – законом не прописана процедура звільнення голови КСУ, крім як за власним бажанням. Але судді почали голосування за його відставку з посади судді – в такому випадку він міг втратити посаду судді Конституційного Суду і автоматично посаду голови суду.

15 березня стало відомо, що троє суддів Конституційного суду написали лист до всіх своїх колег в КСУ, в якому писали про те, що подальше головування Шевчука призведе до повного руйнування конституційного правосуддя. Нібито голова суду використовує можливості високій державній посаді для досягнення особистих цілей і задоволення власних амбіцій.

Нагадаємо, що Станіслав Шевчук був обраний суддею Конституційного Суду України за квотою Верховної Ради 13 березня 2014 року, а 21 лютого 2019 року він був обраний головою Конституційного Суду України. Однак в подальшому КСУ виявився в епіцентрі численних скандалів і став жертвою внутрішнього протистояння в колективі суду.

Джерело