12 серпня — Воргольської ікони Божої Матері. Моліться і просіть допомоги саме сьогодні

Ікона Божої Матері Воргольска перебувала в Богородице-Різдвяній церкві села Воргол, Глухівського повіту Чернігівської губернії (нині Кролевецького району Сумської області). Ікона ця вельми древня і поміщалася y Воргольском храмі з незапам’ятних часів.

Передання і народний поголос приписують Воргольской іконі численні чудотворення. Для перевірки цього в 1850 році за розпорядженням духовної влади було проведено особливе розслідування, яке затвердило дійсність чудотворної сили, минаючої від святої Воргольской ікони Богоматері. Джерело

Після цього Святіший Синод визначив: «По увазі до викладених благодатних зцілень, які сходять від ікони Божої Матері, не перешкоджати шанувати місцево цю ікону по вірі приходячих до неї з молитвою»

У різний час від цієї ікони отримали зцілення багато безнадійно хвoрих. У 1848 році, коли сильно лютувала холepна епiдемія, ікону носили всіма заpaженими місцевостями. При цьому було відмічено, що там, куди приносили ікону, хвopоба слабшала, а потім і зовсім припинялася.

Пропустить через 11 У 1867 році місцевим причтом був складений детальна доповідь єпархіальному начальству про сім засвідчених випадках зцілень при іконі Богоматері хвopоб рук, ніг і розслаблення всього тіла.

Численні зцiлення силою Богоматері від Воргольской ікони зберігаються в пам’яті народу. Під час безбожної влади в селі Воргол храм був зруйнований, а ікона безслідно зникла, але збереглося ряд копій і опис ікони.