13 проблем зі здоров’ям, про які попереджають лунки на нігтях

Якщо ви подивитеся на свої нігті, то помітите світлі ділянки в їх основі. Це лунки, або лунули. Зміна кольору, форми і розміру лунок може вказувати не лише на наявність захворювання, але і на схильність до нього. Така діагностика допомагає вчасно помітити проблему і вжити заходів.

МИ дізналися, як провести діагностику здоров’я за нігтьовими лунками.

Зміни лунки на одному пальці

  • Лунка на мізинці, як правило, має бути практично непомітною або зовсім бути відсутньою. Пов’язана вона з роботою нирок, тонкого кишківника і серця. Збільшена лунка може бути причиною підвищеного кров’яного тиску.
  • Безіменний палець відповідає за роботу репродуктивної і лімфатичної систем. Погано помітна лунка може говорити про проблеми з обміном речовин.
  • Середній палець пов’язаний з роботою головного мозку і серцево-судинної системи. Відсутність лунки може вказувати на проблеми з судинами і підвищений тиск.
  • Лунка на вказівному пальці може бути відсутньою або сильно зменшитися через неправильну роботу кишківника, підшлункової залози або хронічних захворювань ЛОР-органів.
  • Лунка на великому пальці відображає роботу легень та селезінки. Вона найпомітніша з усіх і має бути розміром не більше 25 % від довжини усього нігтя. Може сильно зменшитися у постійних курців або збільшитися при підвищеному артеріальному тиску.

Надто великі лунки

Лунки вважаються великими, коли займають третину (чи більше) від усього нігтя. Вони вказують на проблеми із серцево-судинною системою, перебоями серцевого ритму і знижений артеріальний тиск.

Часто великі лунки можна спостерігати у спортсменів і людей, чий вид діяльності пов’язаний з фізичними навантаженнями. Якщо людина не займається спортом, то збільшені лунки можуть з’явитися через сильний стрес.

Маленькі лунки

Маленькі лунки, які ледве дістають до поверхні кутикули, свідчать про низький кров’яний тиск і проблеми із кровообігом. Це може бути ознакою слабкої імунної системи, поганого обміну речовин, дефіциту заліза і вітаміну В12 в організмі.

Якщо помітно, що лунки ізольовані поперечною смугою від іншої частини нігтьової пластини, то це вказує на проблеми з цукром в крові та можливий розвиток цукрового діабету.

Зовсім не видно лунок

Не варто панікувати, якщо ви зовсім не виявили лунок на своїх нігтях або нігтях дитини. У дітей вони часто невидимі та з’являються з часом. А у деяких людей вони не формуються взагалі через фізіологічні особливості будови нігтя.

Проте різке зникнення лунок сприймається сучасною медициною як один із симптомів порушення кровообігу. Дослідження довели, що відсутність лунок пов’язано з проблемами щитоподібної залози, дефіцитом вітаміну В12 і заліза.

Зміна кольору лунок

  1. Сірі лунки вказують на сильну втому, проблеми із травленням та можливі труднощі в засвоєнні організмом поживних речовин.
  2. Білий колір лунки – це хороший і природний колір. Лунки мають бути на декілька відтінків світліші за шкіру.
  3. Фіолетовий колір – ознака поганої циркуляції крові та браку кисню в органах і тканинах. Часто можуть виникати запаморочення і головні болі.
  4. Рожеві (червоні) лунки можуть вказувати на низьку фізичну активність і проблеми з легенями.
  5. Чорні лунки – вкрай небезпечна ознака, зустрічаються нечасто. Як правило, це – симптом отруєння важкими металами.

За матеріалами