14:00 Зеленський: «Ми прийняли жopcткe, але потрібне Україні рішеня – крuмінaльнe пoкaрaння за… »

9 липня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про додаткові заходи щодо раціонального використання лісових ресурсів та удосконалення системи управління лісовою галуззю», який спрямований на боротьбу з незаконним обігом деревини. Про це під час брифінгу повідомив заступник керівника Офісу Президента України Олексій Гончарук.

За його словами, близько 30% деревини перебуває в тіньовому обороті і щорічно держава отримує до 2 млрд. Гривень збитку. Крім цього, незаконні вирубки тільки в минулому році досягли в Україні 17,7 тисяч кубічних метрів.

Гончарук оголосив, що тепер, після вирубки, будь-яка деревина повинна чипованих і позначатися індивідуальним номером. В іншому випадку, вона вважається нелегальною і буде вилучатися.

«У нас є частина лісових господарств, які працюють поза цією системою. Наприклад, коли ловиш лісовоз на дорозі, з’являється людина, яка говорить, що цей випадок – виняток, і це дає можливість відкупитися.

Наше завдання, щоб припинити незаконні вирубки, це, в першу чергу, ввести централізовану систему обліку деревини », – сказав Олексій Гончарук.

Крім цього, він оголосив, що за незаконну вирубку лісу буде передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

«Пропонуємо встановити кримінальну та адміністративну відповідальність за обіг деревини без внесення відомостей до Єдиної державної системи електронного обліку деревини. Указ містить відповідне доручення уряду », – повідомив Гончарук.

Джерело:bn24.biz.ua