14 січня Обрізання Господнє: що не можна робити в цей день

Обрізання Господнє – одне з найважливіших християнських свят. Православна церква відзначає його 14 січня, на восьмий день від Різдва Христового.

Традиція проводити обрізання немовлятам чоловічої статі збереглася і зараз у іудеїв і мусульман. Християни відмовилися від ритуалу обрізання: ні католики, ні православні, ні протестанти не видаляють крайню плоть з релігійних міркувань, тільки за медичними показаннями.

Обряд ініціації, прилучення до церкви, відбувається у християн через таїнство хрещення. Однак свято Обрізання Господнє має велике значення в християнському світі.

Обряд обрізання, через який пройшов немовля Ісус, свідчить про його людську природу, його тілесність, реальність всіх його земних страждань.

А також цей ритуал демонструє спадкоємність традицій і пов’язує між собою Старий і Новий Завіт. Традицію обрізання встановив старозавітний старець Авраам. Звичай обрізання крайньої плоті – це знак причетності до богообраного народу Ізраїлевого, зв’язку з Богом і виконання всіх встановлених ним законів.

обрезание господне что нельзя делать

Обрізання Господнє: що не можна робити 14 січня

На восьмий день після народження Христа, як розповідається в Євангелії від Луки, Йосип приніс його в храм. Там немовля нарекли Ісусом і зробили обрізання. Адже і Марія, і Йосип, і всі апостоли були юдеями. На думку теологів, Ісус Христос повинен був пройти обрізання і всі інші іудейські ритуали, щоб показати свою повагу старими законами. Щоб потім встановити новий закон. Цим він довів свою причетність народу Ізраїлю, підтвердив, що він є нащадком Авраама і передбаченим в Старому Завіті месією.

Святкувати Обрізання Господнє почали вже в 4-му столітті. Католики зараз відзначають цю дату 1 січня, а православна церква, яка відмовилася переходити на григоріанський календар, відзначає Обрізання Господнє 14 січня – на восьмий день після Різдва. Ця дата збігається зі святкуванням Нового року за старим стилем, а також з днем ​​святого Василя Великого.

Те, що свято Обрізання Господнє збігається з початком року – і у католиків, і у православних – не випадково. Саме з цього моменту християни і ведуть літочислення. З дня прилучення немовляти Ісуса до Бога, з’єднання Сина з Отцем.

Напередодні свята в православних храмах проводять всенічне бдіння. А днем ​​в церквах читають Ісусову молитву і проводять святкову літургію. 14 січня вважається іменинами Господа, в цей день він отримав ім’я Ісус, передбачене Діві Марії архангелом Гавриїлом.

обрезание господне что нельзя делать

Обрізання Господнє: що не можна робити 14 січня

У цей день прийнято ходити в гості, вітати, посівати поріг будинку пшеницею. Дівчата влаштовують ворожіння, намагаючись дізнатися ім’я судженого. Готують різні страви і накривають багатий стіл, щоб весь рік був ситий.

Що не можна робити в свято Обрізання Господнє? За вказівками церкви, в цей день слід особливо ретельно оберігати себе від гріховних думок, не лаятися, що не лихословити, не думати про когось погано, не обманювати.

Є і народні забобони, пов’язані з цим днем. Вважається, що з 7 по 14 січня не можна виносити сміття з хати. Зате вранці в день Обрізання Господнього потрібно винести весь накопичений мотлох і спалити.

У цей день, за повір’ями, не можна давати або брати в борг, інакше сам весь рік проведеш в боргах. За іншою версією, 14 січня не можна віддавати борги. Загалом, краще відкласти з’ясування грошових питань на інший день. Навіть перераховувати гроші, як вважається, не до добра.

обрезание господне что нельзя делать

Обрізання Господнє: що не можна робити 14 січня

У день Обрізання Господнього, як і в інші церковні свята, не прийнято займатися важкою роботою, шити, прасувати, прибирати, прати. Також краще на цей день не планувати відвідування перукарні, адже стригтися теж не можна.

Погана прикмета – готувати страви з риби і птиці на святковий стіл. Так щастя може улетіти або уплисти з дому.

По погоді на Обрізання Господнє судили про майбутній урожай: сніг і мороз обіцяли багатий урожай. А ось якщо тепло і немає снігу, то доведеться провести рік, що наступив, в режимі економії.
джерело