18 лютого Прощена Неділя: звичаї і заборони цього дня

18 лютого Прощена Неділя: звичаї і заборони цього дня

У 2018 Масляна припадає на період з 12 по 18 лютого. Прощена Неділя настане в останній день цього тижня, 18 лютого, пише

Цього дня необхідно просити прощення у всіх людей, яких ви одного разу образили. Таким чином, ви очистите свою душу від гріхів і відчуєте легкість і свободу.

Прощена Неділя – це день духовного оновлення та очищення перед Великим постом і Великоднем.

Багато хто звик думати, що слова «вибач» і «прости» однакові за своїм змістом, але це не так. Вибачитися можна за незначну помилку, наприклад, за розбиту чашку, а ось попросити прощення набагато складніше і значніше. Говорячи «прости», ми просимо відпустити провину, зрозуміти і прийняти нас.

З самого ранку в неділю віруючі люди ходять до храму, щоб висповідатися і відпустити гріхи. Після всіх молитов вибачення просять не тільки парафіяни, а й сам священик.

Після цього прийнято повертатися додому і влаштовувати святкове застілля. Готувати можна все, окрім м’яса. Млинці, вареники, сирники, – все це дозволено.

Також цього дня бажано зустрітися з усіма близькими людьми, побачити тих, кого давно не бачили. Якщо ви зберігаєте образу на когось, відпустіть її.

Крім того, в останній день Масляної жінки ходять на цвинтар, щоб вшанувати пам’ять пoмepлих і залишити там різні ласощі.

джерело