2 червня велике свято — Вознесіння Господнє. Що роблять в цей день усі християни

2 червня, православний світ відзначає свято Вознесіння Господнього. Це день тілесного вознесіння Ісуса Христа на небеса, яке відбулося через 40 днів після воскресіння. В 2022 році Вознесіння Господнє припадає на 2 червня.

Свято ж є одним з 12 важливих церковних дат. Напередодні в храмах проводяться служби, на яких в останній раз співають великодні пісні. Наступного дня, після закінчення Всеношної служби читається Євангеліє від Марка, де описується як Ісус Христос зійшов на небеса. За переказами, після свого воскресіння, Ісус з’явився перед своїми учнями, зібрав своїх апостолів на горі Елеон, благословив кожного та вознісся на небеса.Традиції в цей день.

Господині печуть на свято спеціальне печиво, яке має форму драбини. За повір’ям, це допоможе Ісусу піднятися на небеса. Печиво несли на кладовище та залишали на могилах померлих. Також, на свято готують млинці, паски та розмальовують яйця.

Люди в цей день ходять навколо своїх посівів, качаючи на них крашанки, щоб врожай був великим. До цього часу вже закінчувалися всі посівні роботи, бо через 10 днів настане свято Трійці.Перед святом Вознесіння, християни відвідують храм, щоб сповідатися та причаститися, послухати урочисте богослужіння. Через те, що свято припадає на польові роботи, потрібно сьогодні вживати яйця, щоб задобрити польових духів та отримати гарний врожай.