22 березня – Сорок святих, важливе свято: що дозволено і заборонено робити в цей день березня

На Сорок святих вшановують пам’ять Севастійських мучеників – воїнів-християн з міста Севастії, що на території сучасної Туреччини. Вони прийняли мученицьку смeрть за віру в Христа.

Згідно історії, 40 мучеників севастійських були найкращими у війську давньоримського імператора Ликінія – жорстокого язичника.

За відмову зректися християнської віри 40 воїнів римського легіону зaгuнули 320 року у міста Севастія, нині Сівас. Їх завели в Севастійське озеро, яке за ніч вкрилося кригою. На березі затопили лазню. Один з воїнів не витримав і вийшов з озера. На порозі лазні він упав мepтвий.

Тоді один із наглядачів зі словами “І я – християнин!” зайшов у озеро, і мучеників знову стало 40.

У день їх пам’яті полегшується строгість Великого посту. У День сорока святих обов’язково потрібно спекти булочки-жайворонки. У цей день можна ворожити і закликати весну. Всі віруючі обов’язково повинні відвідати церкви і помолитися. Молоді слід гойдатися на гойдалці. Кажуть, що це принесе щастя і урожайний рік. Також у цей день прийнято будувати плани на майбутнє і мріяти.

Що не можна робити в День сорока святих

В цей день не можна працювати фізично, а також займатися прибиранням житла. Не можна їсти м’ясо, рибу, яйця, як і під час всього Великого посту. Також не можна прати, шити або щось ремонтувати. У День сорока святих не можна позичати гроші, сердитися, злитися і лаятися.
>Релігія<