22 січня – велике церковне свято, яке повинен вшанувати кожен християнин, щоб не накликати на себе біду

Святий Полієвкт був першим мучеником у вірменському місті Мелітіні. Він був язичником і служив вояком при імператорі Декії, передає Корупція.Інфо

У святого був близький друг-християнин, якого звали Неарх. Коли почалося гоніння на християн, Неарх якось сказав Полієвкту: “Друже, ми скоро розлучимось з тобою, мене заберуть на муки, а ти, швидше за все, відмовишся від дружби зі мною”.

Полієвкт відповів йому, що бачив уві сні Христа, Який зняв з нього одяг і надів інший, світлий. “З цієї хвилини, – сказав він, – я готовий служити Господу Ісусу Христу”. Святий Полієвкт вийшов на міську площу, розірвав царський указ про обов’язкове поклоніння ідолам, який там висів, і вибив з рук жерців ідолів, яких вони несли.

Його тесть, правитель Фелокс, якому доручили виконати царський наказ, прийшов у жах від вчинку святого Полієвкта і заявив, що тепер він повинен буде померти. “Іди, прощайся з дружиною і дітьми”, – сказав він. Прийшла дружина і стала в сльозах благати чоловіка відмовитися від Христа. Заплакав і його тесть Фелокс.

Але святий Полієвкт залишився при своєму рішенні і схилив свою голову під меч ката і хрестився у власній крові в 259 році. За часів святого рівноапостольного імператора Костянтина в Мелітіні був побудований храм в ім’я святого мученика Полієвкта.
джерело