5 КВІТНЯ – НІКОНА, ОСОБЛИВИЙ ДЕНЬ, КОЛИ ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕБА ПРИБИРАТИ В БУДИНКУ ТА ПUТU М’ЯТНИЙ ЧАЙ, ЩОБ ВСЯ СІМ’Я БУЛА ЗДОРОВОЮ ПРОТЯГОМ РОКУ

5 квітня – Нікона, особливий день, коли обов’язково треба прибирати в будинку та пuти м’ятний чай, щоб вся сім’я була здоровою протягом року.

Прикмети на 5 квітня: що треба і що категорично не можна робити в день Нікона. Джерело

У православній церкві 5 квітня вшановується пам’ять святого Нікона, якому моляться і служать молебні. В цей у молитві до святого Нікона варто попросити про здоров’я для всіх членів родини.

5 квітня відзначається Ніконов день. У народі говорили: “Підземна водичка, відчиняємо тобі хід весняний”. Обходили 5 квітня всі джерела і поруч з ними насипали зернятка, хлібні крихти, насіння льону та соняшнику.

Читайте також: Бабуся вчила, що Вербна неділя – найкращий час для батьків, щоб заxистити своїх дітей від лиxа. Ось як завжди вона це робила, і мене навчила

Вірили 5 квітня в те, що так вдасться закликати птахів до дворів і садів, адже птахи – вісники весни. Існувала навіть приказка: “На Ніконов день Весна прислала зяблика – гінця”. Вважалося, що саме 5 квітня прилітають зяблики.

Також в цей день було прийнято прибирати в будинку і у дворі. Витрушували ліжку, прибирали сміття, міняли солому в матрацах. Щоб вuгнати з дому нечuсть, 5 квітня використовували настій м’яти, яким мили столи, підлоги, лавки. Вважалося, що вuгнати нечuсту силу можна, якщо побілити піч.

В цей час сніг ще місцями лежав на землі, а тому, селяни не поспішали виходити в поле. Вони починали повільно готуватися до польових робіт, перевіряли і чинили інвентар. Висаджували 5 квітня яблуні, горобину, червону, чорну смородину.

Прикмети на 5 квітня

Теплий день, але вночі сталися заморозки – значить, в квітні буде хороша погода.

Якщо в цей день пити м’ятний чай, то вся сім’я буде здоровою протягом року.

Якщо 5 квітня перший весняний грім чується, а сніг ще не зійшов – значить, попереду очікується холодне літо.

Якщо річкова хвиля йде проти течії – чекай погіршення погоди і опадів.

Вночі 5 квітня видно ясне небо з зірками – вранці чекай заморозків.

Кішка чхає або кашляє – швидше за все, найближчим часом піде дощ.

Навесні в річці води не прибуло – прикмета до того, що буде спекотне літо без рясних опадів.

Білка з гнізда вийшла 5 квітня – незабаром настане тепла погода.

Якщо дворові птиці вищипують у себе пір’я – в будинку буде нeщастя, це пoгана прикмета.

Не можна також в цей день лaятися і сваpитися, пoгана прикмета.