6 травня — святого Юрія: Чого не можна робити жінкам в це свято

6 травня, православний світ вшановує пам’ять святого Юрія. В давнину це ім’я мало ще два значення Георгій та Єгор. Святий жив у 2-3 століттях та присвятив все своє життя християнській вірі. Народився він у заможній родині, яка мешкала в місті Бейрут. За свої переконання, Юрій (Георгій) Побідоносець, загинув мученицькою смертю.

На святинях та фресках, Юрія зображують зі списом в руках, яким він пронизує нечистого у вигляді змія. За легендою, святий врятував людей від кровожерливого чудовиська, яке харчувалося дітьми.

В багатьох країнах світу вшановують цього святого та вважають покровителем невинних, слабких та тих, хто бореться з несправедливістю. А також, він сприяє землеробству, врожаю та захищає домашніх й диких тварин.Традиції в цей день.

У день Юрія, віряни, на чолі зі священнослужителем, моляться та освячують поля й городи на гарний врожай.

6 травня, особливу увагу приділяють пастухам, бо вважають їх помічниками Юрія Побідоносця. Їм дарують гроші, подарунки та пригощають різними смачними стравами. За традицією, пастухів обливали водою, щоб закликати дощ й зволожити землю на полях.

Щоб мати міцне здоров’я й вроду, християни виходили рано вранці на вулицю та до сніданку вмивалися росою.Молодиці в цей день збирали польові квіти, плели вінки та вдягали на голову, щоб вона ніколи не боліла.

За повір’ям, щоб жінці вберегти своє волосся міцним та здоровим, на Юрія заборонено розчісуватися або підстригатися.

Господарі в цей день пекли особливий пиріг й пригощали ним всіх домашніх тварин, щоб захистити їх від хвороб та псувань.