7 речей, які ваші руки можуть розповісти про здоров’я

Руки є однією з перших частин тіла, які виявляють ознаки старіння. Але вони також можуть вказувати на певні проблеми зі здоров’ям. Лікарі кажуть, що стан ваших рук може бути результатом певних медичних змін, що відбуваються у іншій частині організму.

Тутка зібрав 7 симптомів, на які необхідно звернути увагу, щоб зберегти своє здоров’я.

Червоні долоні

Лікарі пояснюють, що червоні долоні (або долонна еритема) можуть бути ознакою проблем з печінкою, особливо, якщо ви старші за 50 років. Зазвичай почервоніння розташоване на зовнішньому краю долоні. Можливою причиною червоних долонь є зміна гормонального балансу, що викликає розширення кровоносних судин. Ревматоїдний артрит також може бути причиною почервоніння на долонях.

Якщо ви помітили червоні ділянки на руках, то мусите піти на консультацію до лікаря, щоб з’ясувати справжню причину цього. Тим часом спробуйте перейти на здорове харчування і знизити споживання алкоголю.

Спітнілі долоні

Існує декілька можливих причин спітнілих долонь:

  • надмірне потовиділення
  • стрес
  • гіперактивна щитоподібна залоза

У разі гіпергідрозу, тобто надмірного потовиділення, можна спробувати сильні антиперспіранти. Також можна вдатися до лікарської допомоги для боротьби з гіпергідрозом.

Намагайтеся обмежити споживання алкоголю і навчитися контролювати рівень стресу (медитація, техніка вдиху-видиху). Якщо нічого не спрацює, обов’язково треба відвідати лікаря.

Втрата чутливості й поколювання

Іноді ми прокидаємося з відчуттям, що втратили чутливість в певних частинах тіла, і коли ми рухаємося, вони починають поколювати. Зазвичай це відбувається тільки тому, що ми довго натискали на сенсорний нерв. Пощипування – це той час, коли нерви повинні повернутися до роботи.

У деяких випадках ці симптоми в руках можуть бути ознакою більш серйозної проблеми, як от шийний остеохондроз, синдром зап’ястного тунелю, венозний тромбоз кінцівки, травма плечового сплетіння, анемія або діабет. Якщо ви часто відчуваєте втрату чутливості в руках без будь-якої очевидної причини, зверніться до лікаря.

Сухі руки

Найбільш поширеними причинами сухої шкіри на руках є зневоднення та дефіцит естрогенів, який крокує рука об руку з менопаузою. Щоб уникнути зневоднення пийте достатньо води і використовуйте зволожувальні креми для рук. Додайте до раціону жирну рибу, насіння та горіхи. Відвідайте лікаря для допоміжної гормональної терапії, вона допоможе вам контролювати падіння рівня естрогену.

 Руки, що тремтять

Відомо, що тремор у руках може бути ознакою серйозних проблем зі здоров’ям, таких як хвороба Паркінсона. Якщо ця проблема вас справі турбує, зверніться за медичною допомогою. Тим часом обмежте споживання міцної кави та алкоголю, оскільки вони також можуть викликати тремтіння рук. Іншими можливими причинами є тривога і в більшості випадків стрес.

Слабкі нігті

Симптомом дефіциту цинку можуть бути слабкі або тріснуті нігті. Цинк дійсно важливий для нашого здоров’я, він сприяє загоєнню ран, допомагає поділу клітин і зміцнює імунну систему. Додайте до їжі багаті цинком продукти, такі як овес, горіхи та м’ясо. Лікарі також рекомендують приймати цинк як добавку, якщо його рівень низький у вашому організмі.

Розплющені пальці

Якщо ваші пальці виглядають так, мовби їх розчавили молотком, якщо кінцеві фаланги роздуті, як бульбашка – це свідчить про дефіцит кисню в організмі. Це може бути симптомом більш серйозного захворювання, такого як рак легень або серцеві захворювання. Обов’язково зверніться до лікаря.

Ви колись відчували будь-які з цих симптомів? 

За матеріалами