8 несподіваних причин, чому треба пукати

Швидше за все, газоіспусканя, як тема для обговорення, може поставити читачів в незручне становище, передає Ukr.Media. Про неї не прийнято розмовляти, і вже тим більше розбирати по пунктах або давати якісь поради. Але можна з упевненістю сказати, що почавши її вивчати, ви знайдете для себе багато xtuj цікавого і корисного.

У чому таємниця пукання

Для початку, дамо просте визначення пуканью. Це природний процес виходу скупчення газів з тіла, пов’язаний з роботою травної системи. Він вказує на те, що організм працює в нормальному режимі.

Хоч випускання повітря і цілком природно, існують характерні причини, за якими в кишечнику збираються гази, а саме діоксид вуглецю. Утворення скупчень сприяє появі бажання випустити ці гази, або по-простому – пукнути.

Такі продукти харчування, як бобові, овес, солодкий картопля, пшениця та інші здатні спровокувати випускання повітря. Крім того, чим багатша їжа своєю харчовою цінністю, тим сильніше буде запах вихідних газів. Тепер перерахуємо причини, за якими пукати корисно для здоров’я організму в цілому.

Зменшення здуття живота

Основною причиною, що викликає здуття, є скупчення газів у кишечнику. Якщо ви відчуваєте, що штани тиснуть живіт, і це викликає відчуття дискомфорту, можливо, настав час випустити гази. Вкрай не рекомендується стримувати їх усередині.

Насправді цей процес допомагає відрегулювати ваше харчування в кращу сторону.

«Яким чином?» — можете подумати ви. Справа в тому, що випускання повітря – це прекрасний показник того, наскільки збалансовано ваше харчування. Входять у ваше меню продукти, необхідні для злагодженої роботи ШКТ? Або навпаки, тільки ті, які гальмують травний процес?

Випускання повітря тамує біль в животі

Стримування пукання, як правило, призводить до розтягнення стінок кишечника, а це, в свою чергу, загрожує появою кольок і больових відчуттів в черевному відділі, і нерідко в області серця. Пам’ятайте, що до природних позивам пукнути призводить не що інше, як скупчення газів всередині кишечника. Не ігноруйте цей факт. Іноді потрібно допомогти своєму організму швидше позбутися від накопичених газів, і для цього досить м’яко помасажуйте живіт. Гази вийдуть, і больові відчуття вщухнуть.

Стримування газів і товста кишка

Коли ви всіма силами намагаєтеся стримати себе, щоб не пукнути, це погано позначається на товстій кишці. Люди, які страждають від проблем з товстою кишкою, повинні бути особливо уважні до свого організму. Постійне стримування пукання може призвести до серйозних захворювань.

Вдихати гази корисно для здоров’я

Це може звучати неймовірно дивно, і навіть огидно, але не варто поспішати з висновками. Зараз ми все пояснимо. Є дослідження, згідно з яким одноразове вплив сірководнем може запобігти мітохондральне пошкодження клітин. Що дає можливість попередити розвиток таких хвороб, як артрит, серцеві захворювання і навіть інсульт. Цікаво, що сірководень є одним з компонентів, який виробляється в кишечнику під час травлення.

Випускання повітря може стати одним з пунктів діагностування стану здоров’я

Якщо ви страждаєте від болю чи відчуваєте дискомфорт від скупчення газів, але впевнені, що це не пов’язано з вашим раціоном харчування, є серйозний привід задуматися над відвідуванням свого лікуючого лікаря.

Випускання повітря може вказати на продукти, що викликають алергію

Якщо ви помічаєте, що після прийняття в їжу певної групи продуктів вас якось особливо починає мучити метеоризм, зверніться до лікаря. Існують нескладні аналізи, які допоможуть виявити, що саме потрібно виключити зі свого раціону, щоб полегшити роботу ШКТ.

Це допомагає відчувати себе добре

Стримувати гази вкрай небажано. Це, як правило, позначається на загальному самопочутті та настрої. З’являється дратівливість і дискомфорт у всьому тілі. Кращим варіантом є можливість ненадовго піти у ванну кімнату і дозволити газів вийти.

Вам все ще незручно? Якщо ви вважаєте, що пукаєте надмірно часто, але при цьому впевнені, що процес ніяк не пов’язаний з проблемами ШЛУНКОВО-кишкового тракту, пукайте на здоров’я. Є кілька нескладних порад, які допоможуть вам зменшити кількість газів. По-перше, вам потрібно є більш повільно, ретельно пережовуючи їжу, і по-друге, уникати вживання газованих напоїв і штучних підсолоджувачів.

Сподіваємося, нам вдалося перевернути ваше уявлення про роль газоіспускання і тепер ви дивитеся на нього по-новому. Адже як кажуть: «Що природно, те не бридко!».

ДЖЕРЕЛО