9 всім знайомих звичок, від яких краще скоріше відмовитися

Ви п’єте гарячу і ароматну каву вранці? А в кіно ходите з попкорном? Ці і багато інших дій стали нашими звичками. Існує думка, що нову звичку можна сформувати за 21 день. Але Філліппа Лалл разом зі своїми колегами з Університетського коледжу в Лондоні в ході дослідження довела, що людина в середньому через 66 днів починає виконувати дію автоматично. Можливо, щоб відмовитися від звички, потрібно більше часу. Але воно того дійсно варте. Особливо, якщо йдеться про такі звички, які ми описуємо в цій статті.

Ми в Тутка дізналися, що багато дій взагалі не варто робити в свою щоденну рутину. І ось чому.

1. Не кладіть ноги на приладову панель в автомобілі

реклама

Багато пасажири люблять сидіти в автомобілі дуже нестандартно. А скільки фільмів показують кадри, на яких героїня їде в машині, закинувши ноги на приладову панель.

Насправді, це дуже небезпечно. І мова зараз навіть не про аварії, а про звичайне різке гальмування. Людина, яка тримає ноги на рівні обличчя, обов’язково отримає власними колінами в щелепу. А це може обернутися переломами і довгим періодом виздоровлювання.

Тому краще відмовитися від цієї безглуздої звички і пристібатися в авто.

2. Не вішайте мокрий рушник на гачок і не засовувайте штору після душу

реклама

Досить часто ми згортаємо мокрі рушники або вішаємо їх на гачок у ванній. Але це негігієнічно. У вологих складках активно розмножуються бактерії. А якщо мова про шторки в душі, то в її складках може завестися цвіль.

Саме тому рушники потрібно сушити в розгорнутому положенні, а шторку після душу необхідно розсунути, щоб вона теж швидше висохла.

3. Не пийте каву на голодний шлунок

Багато хто з нас починають свій день з чашки кави натщесерце. І незважаючи на те, що кава має корисні властивості, у неї є також і мінуси. І один з них полягає в тому, що каву не варто пити на голодний шлунок. Це може викликати печію або розлад травлення.

Крім цього, в періоди, коли ви просто думаєте про їжу, виділяється шлунковий сік. Коли ви п’єте каву, це теж відбувається, але тверда їжа при цьому не надходить. А надмірна кількість шлункового соку може пошкодити стінки шлунка.

Фахівці рекомендують пити каву після щільного сніданку або в середині дня.

4. Не їжте попкорн

Їсти попкорн в кінотеатрі — майже традиція, хоча для багатьох слухати гучний хрускіт на сусідньому сидінні замість фільму не так вже й приємно. Але існує вагома причина, щоб відмовитися від попкорну.

Стоматологи запевняють, що цей продукт шкідливий для ваших зубів. Дрібні частинки застрягають і ми рідко повністю їх вичищаємо, навіть, якщо добре доглядаємо за порожниною рота. До того ж попкорн, який продають в кінотеатрах, дуже жирний і калорійний, що в принципі шкідливо для здоров’я.

5. Не залишайте пляшку з водою в машині

Якщо у вас є автомобіль, то з великою ймовірністю ви возите в салоні пляшку води на випадок, якщо захочеться пити. Але це досить небезпечно. Особливо влітку.

Річ в тому, що вода, яка знаходиться в пляшці, на сонці діє як лінза. А якщо при цьому вона лежить на темній поверхні, то притягує більше сонячних променів. У підсумку це може призвести до займання.

Звичайно, ймовірність, що пляшка з водою спричинить пожежу, мала, але вона існує. Тому краще не залишати її в машині.

6. Не видавлюйте прищі

Здається, що цю просту істину чули всі. Але видавлювати прищі дійсно небезпечно.

Прищ виникає, коли пори забиваються шкірним салом. Починається запальний процес. У здоровому організмі імунна система направляє до прища лейкоцити, які борються зі шкідливими бактеріями. З-за цього ділянка шкіри червоніє. Коли ж ви намагаєтеся видавити прищ, пошкоджуються стінки пори. У результаті вона стає ще більш сприйнятливою до бактерій. До того ж, видавлюючи прищі, ви ризикуєте занести інфекцію, якщо ваші руки будуть брудними.

Якщо вас турбує те, як виглядає шкіра, краще звернутися до дерматолога. А якщо прищі виникають дуже рідко, то просто перечекайте ці кілька днів і не чіпайте їх.

7. Не фотографуйте все на телефон

У XXI столітті подібна порада здається дивною: навіть діти активно користуються смартфонами і вміло роблять круті фото. Але в дослідженні Лінди Хенкель з Університету Ферфілд говориться, що, намагаючись все зафіксувати на камеру телефону ви втрачаєте багато важливих деталей.

Річ в тому, що у момент зйомки увага сфокусована на фотографії, а не на тому, що ви знімаєте. В результаті у вас, звичайно, залишиться фото або відео напам’ять, але ви все одно гірше запам’ятайте те, що сталося.

В експерименті фахівців одна група людей просто гуляла по музею, розглядаючи експонати, а друга багато фотографувала під час екскурсії. У підсумку учасники з другої групи набагато гірше впоралися з анкетою, в якій їх просили розповісти про виставку.

8. Не лікуйтеся біологічно активними добавками і вітамінами

Багато людей схильні думати, що вітамін С допоможе їм не застудитися, а біологічно активні добавки (Бади) майже повністю можуть замінити ліки. Але, насправді, не так.

Якщо у вас збалансований раціон, то приймати вітаміни в цілому досить марна справа, тому що ви отримуєте достатню їх кількість з їжею. Вітаміни необхідні людям з авітамінозом.

Біологічно активні добавки використовуються як додаткове джерело харчових і біологічно активних речовин при їх нестачі. Звичайно, компенсуючи брак якоїсь речовини, ми робимо краще для організму, але Бади — це не ліки. Не варто про це забувати.

9. Не кладіть телефон під подушку під час зарядки

Це може обернутися пожежею. Річ в тому, що телефон під час зарядки нагрівається. І хоча нові моделі в основному поліпшені, ще є смартфони, акумулятори яких сильно гріються. В результаті може загорітися сам пристрій або шнур від зарядки. І якщо в цей момент телефон буде у вас під подушкою, ви можете серйозно постраждати.

Про це повідомляє відділ пожежної охорони Нью-Гемпширу. Його співробітники закликають усіх людей, яких хвилює власна безпека, ніколи не класти телефон під подушку під час зарядки.

 

джерело