99% людей не можуть відрізнити грип від звичайної застуди! Ось як треба

Як визначити, грип у вас чи застуда? Лікарі кажуть, що справжній грип ні з чим не сплутаєш.

«Головна відмінність — в важкості захворювання. При застуді хворий думає, піти на роботу або залишитися вдома. При грипі таке питання навіть не виникає: хворий не вилазить з ліжка».

Симптоми грипу та застуди досить схожі, що ускладнює точний діагноз, особливо взимку, коли активізуються респіраторні віруси.

За даними Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США, відмінності полягають у наступному:

  • Висока температура. Рідкість при застуді, норма при грипі. Гарячка при грипі може досягати 38,8 °C, особливо у дітей і триматися 3-4 дні.
  • Головний біль. Рідкість при застуді, норма при грипі.
  • Ломить тіло. При застуді — легко, при грипі часто сильно.
  • Втома. Іноді буває при застуді, але грип, зазвичай, починається з періоду сильної втоми, а підвищена стомлюваність зберігається 2-3 тижні.
  • Чхання, забитий ніс, хворе горло. Це найпоширеніші симптоми застуди, хоча іноді виявляються і при грипі.
  • Дискомфорт у грудях, кашель. При застуді — легкий або середньої тяжкості, при грипі буває важкий.

І грип, і застуда частіше трапляються взимку. Захворюваність на грип, зазвичай, підвищується з жовтня по травень, а пік припадає на період між кінцем грудня і березнем.

Сильна застуда може бути настільки ж неприємною, як і легкий або середній грип.

І грип, і застуда можуть проявлятися в діапазоні від повної відсутності симптомів до важкої хвороби

Більшість застуд викликаються вірусами, які атакують верхню частину респіраторної системи, що призводить до добре відомих і улюблених симптомів: чхання, кашлю і нежиті.

Але за своїми наслідками грип важчий

Віруси грипу можуть впливати як на верхні дихальні шляхи, викликаючи раптові симптоми так і на легені, зумовлюючи  труднощі з диханням, пневмонії та бронхіту.

Важкий грип набагато гірше важкої застуди. Від сильного грипу можна померти, а від сильної застуди — ні.

Так застуда чи грип?

Застуду і грип викликають різні віруси, але симптоми цих хвороб схожі, з-за чого їх буває важко розрізнити. В цілому грип протікає складніше, а його симптоми, зазвичай, важчі.

Застуда.

Типові симптоми — забитий ніс або нежить, хворе горло і чхання. Кашель частий і з мокротою. Лихоманка, озноб, головний біль і відчуття ламкості в суглобах нехарактерні; якщо ці симптоми і проявляються, то в легкій формі.

Грип.

Зазвичай, супроводжується лихоманкою, а також ознобом, головним болем, відчуттям ламкості в тілі легкої або середньої важкості і почуттям втоми. Симптоми проявляються швидко, від 3 до 6 годин. Кашель сухий і без мокротиння, а горло, зазвичай, не болить.

© infoprostir.te.ua

Сподіваємося, вам ці поради не знадобляться, але краще бути готовими до всього!

За матеріалами usatoday.com