АРЕСТОВИЧ: Я ХОЧУ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ПРИХИЛЬНИКІВ ЗЕЛЕНСЬКОГО. А ЩО ВОНИ РОБИТИМУТЬ, ЯКЩО, РАПТОМ З’ЯСУЄТЬСЯ…

Олігарх Коломойський заявив про те, що має намір повернути 2 мільярди доларів капіталу ПриватБанку, яким він володів. Він натякнув, що вирішення цього питання він пов’язує зі зміною влади в країні. З огляду на те, що кандидата в президенти України, шоумена Володимира Зеленського часто звинувачують у зв’язках з Коломойським, виникає питання: чи може “справа Коломойського” бути вирішена Зеленським, якщо той стане новим президентом?

“Я хочу поставити питання ширше – не тільки про Коломойського і ПриватБанк”, – сказав, відповідаючи на це запитання UAportal, військовий оглядач і блогер Олексій Арестович.

Повідомляє prefiksblog.co.ua

Давайте послідовно. Перше. Нехай спочатку він стане новим президентом.

Друге. Уявімо, що став.

Я хочу поставити питання ширше – не тільки про Коломойського і ПриватБанк.

Я хочу звернутися до прихильників Зеленського. А що вони робитимуть, якщо:

а) раптом з’ясується, що новий президент і його команда не справляються з вирішенням державних завдань? Припустимо, вони не залежать від Коломойського і від Путіна, але просто професіоналізму не вистачає.

б) що вони збираються робити, якщо з’ясовується, що він залежний від Коломойського, зокрема, по ПриватБанку і всіх інших справах? І десь там залежний від росіян чи від рішень, які проводить Москва.

Що вони робитимуть? Ось, його вже обрали, він тепер верховний головнокомандувач, командує силовиками. І що, 5 років терпіти, сварити і говорити: “Як ми помилилися?”

А що буде, якщо він через рік створить умови для хаосу в Україні? Через рік – умови для військового вторгнення в Україну, для втрати державного управління? Ще через рік – умови для громадянської війни, чергового Майдану?

Будуть просто вибачатися перед нами в коментарях, писати: “Вибачте, ми помилилися”?

На що вони взагалі розраховують, ці люди? Як вони вважають?

Ось моє центральне запитання.

У них немає механізмів, які дозволяли б їм тверезо оцінити, перше – фігуру Зеленського як майбутнього гаранта Конституції і верховного головнокомандувача.

Це дуже нерозумна стратегія – голосувати за людину, яка не довела свою незалежність від наркотиків, яка обґрунтовано підозрюється в тому, що вона залежна, тому що вона підробляла аналізи. Голосувати за нього як за гаранта Конституції і верховного головнокомандувача…

У них немає відповіді.

Далі. Багато прихильників Зеленського кажуть, що вони за нього, тому що їм потрібно знести Петю. Окей. Але от, припустимо, через рік вони переконуються в тому, що Зеленський не рулить або рулить не туди.

Ще одне питання: механізм знесення Зеленського. Який? Новий Майдан? А вони впевнені, що Аваков, який рулить поліцією, Нацгвардією і який явно займає сторону Зеленського, дасть їм провести цей Майдан? Це раз.

Другий момент. Ну, добре, навіть якщо в результаті Майдану зняли Зеленського. 500 убитих поліцейських, 1500 убитих протестуючих. Хаос. Армією ніхто не керує.

Минулого разу така історія обійшлася нам у втрату Криму і половини Донбасу. У що нам обійдеться ця історія?

Третє, головне питання: а хто замість Зеленського? Ну, добре, знесли Петю, потім знесли Зеленського, хто замість них?

Ви точно хочете проводити такі експерименти в ситуації, коли простий математичний розрахунок показує, що це вкрай ризикована стратегія, на яку у нас немає достатнього запасу міцності?

Я думаю, що у них немає відповіді на це питання.

Що стосується Коломойського і 2 мільярдів доларів, то за ПриватБанк з ним може сторгуватися і Порошенко.

Можна сказати однозначно: Коломойський так чи інакше впливатиме що на Порошенка, що на Зеленського для того щоб відбити втрати, пов’язані з ПриватБанком – 2 мільярди. А може, і з бонусом. Це ми можемо сказати з високою ймовірністю.

Як вони вчинять – невідомо. Ні Порошенко, ні Зеленський.