“Бережіть готівку!”: Експерт попередив про наближення страшної кризи

Вже восени 2018 року в США може початися наступна фінансова криза, яка незабаром охопить і весь світ

 

Першим тривожним сигналом для економіки стала хвиля продажів акцій, яка пройшла вчора.

«Світовий фінансовий ринок вчора був вражений найсильнішою хвилею продажів. Акції впали від своїх недавніх максимумів на 10 і більше відсотків», – зазначає фінансовий експерт.

І хоча поки що не видно сильного впливу на провідні економіки, ефект піде скоро.

«Так, зараз все ще добре – зарплати і інфляція ростуть, прибутки бізнесу теж, та й ВВП більшості країн непогано розігнався вгору. Однак стрімке зростання прибутковості американських держоблігацій (через зростання загрози інфляції та розширення бюджетного дефіциту США внаслідок податкової реформи) спровокував першу хвилю продажів акцій», – зазначає експерт.

Перші наслідки будуть вже в короткостроковій перспективі.

«Сьогодні-завтра розпродаж фінансових активів напевно закінчиться і народ кинеться купувати (американські держоблігації вже істотно подорожчали на тлі втечі від ризику). Типова корекція для пізньої фази макроекономічного зростання становить 10-12%, що вже фактично відбулося. Втім, закриття маржинальних позицій може спровокувати ще одну хвилю панічних продажів, яку і будуть викуповувати професіонали», – продовжує фахівець.

Після цього ринок може відновитися, але ненадовго. До травня ситуація в світовій економіці призведе до погіршення прогнозів на прибуток акціонерів. В результаті може початися ведмежий ринок.

ДЖЕРЕЛО