“Без врахування думки клієнта”: Всім українцям примусово змінять банківські рахунки: що зміниться

Україна з 5 серпня почне перехід на міжнародну систему номерів банківських рахунків громадян та компаній IBAN (International Bank Account Number). Джерело

Вже існуючі номери банківських рахунків будуть міняти відповідно до вимог даного стандарту, але зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.

У період з 5 серпня по 31 жовтня клієнти банків в реквізитах розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN. Від громадян не потрібно ніяких дій для зміни номера. Однак банкіри зобов’язані повідомити своїх клієнтів про зміну номерів їх рахунків.

При цьому з 1 листопада перехід на міжнародну систему номерів банківських рахунків стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів як в національній, так і в іноземній валютах. Таким чином, всі грошові перекази будуть проводитися тільки з використанням IBAN.

Директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Олександр Яблунівський зазначив, що введення IBAN дозволить гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів НБУ.

Крім того, за його словами, використання нового стандарту завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.