БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ УБД ТА ЇХ ДІТЕЙ

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України № 2300-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їхніх дітей для здобуття професійно-технічної та вищої освіти».

Як повідомляє прес-служба Президента України, вказаний закон спрямований на забезпечення єдиних засад надання учасникам бойових дій (незалежно від підстав надання відповідного статусу), особам з інвалідністю внаслідок війни та їхнім дітям державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Законом надано право на державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у таких навчальних закладах усім категоріям учасників бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та їхнім дітям. Зокрема, таку державну допомогу буде надано особам, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у тому числі у складі добровольчих формувань, що в подальшому були включені до складу Збройних Сил України та інших утворених відповідно до Законів України військових формувань та правоохоронних органів, учасникам бойових дій на території інших країн.

Відповідні зміни внесено до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про професійно-технічну освіту», «Про охорону дитинства», «Про вищу освіту».

Вчитися за пільговою системою можуть як самі учасники бойових дій, так і їх діти, а також діти тих, хто помер внаслідок захворювання, одержаного в АТО, а з 2019 року і особи з інвалідністю внаслідок війни.
Держава може повністю або частково оплатити навчання в разі зарахування до «вишу» на державне місце.

✔Ветеран та його діти можуть отримати пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти та соціальні стипендії; безоплатні підручники та доступ до Інтернету в закладах, а також безоплатне проживання в гуртожитку.

✔Діти, один із батьків яких загинув внаслідок поранення, отриманого під час захисту держави або пропав безвісті у районі АТО мають право на першочергове зарахування до вишу.

✔Окрім того, члени сімей загиблих мають право на вступ поза конкурсом до державних та комунальних вищих навчальних закладів «на бюджет».

❗Отримати пільгу достатньо просто. Потрібно лише подати заяву до навчального закладу і написати, яку державну допомогу Ви хочете отримати. Ну і, звичайно, подати відповідні документи.
А саме:
✅учасники бойових дій подають посвідчення учасника бойових дій;
✅діти учасників бойових дій подають своє свідоцтво про народження та посвідчення убд (батька або матері здобувача освіти);
✅члени сімей загиблих подають посвідчення члена сім’ї загиблого.

❗Інколи буває так, що у виші відмовляють у одержанні пільги. Що робити в такому випадку?
☑По-перше, не нервуйте.
☑По-друге, звертайтеся безпосередньо до ректора навчального закладу.

джерело