Бійтеся слабких. Психологія

“Сильні, бійтеся слабких!Це вони змусять вас бігати по життєвому колі, і коло буде звужуватися, поки ви не впадете і не запитаєте себе: а хто пожаліє мене?”Світлана Єрмакова

Чому люди діляться на слабких і сильних? Не фізично. А на рівні думок і вчинків. Чому одні весь час стогнуть, постійно вимагають участі і нескінченно чекають допомоги від усюди, а інші, зціпивши зуби і стиснувши волю в кулак, мовчки допомагають собі самі, стаючи опорою і захистом для інших?

Коли мені кажуть, що слабкі є слабкими від народження, так само як сильні наділені силою апріорі, я в це не вірю. Я не вірю в це так само , як і в те, що є люди, які з народження вміють читати і писати.

Коли мене намагаються переконати в тому, що слабкі, навіть якщо захочуть, не зможуть стати сильними, а сильні за визначенням не потребують тієї підтримки, яка так життєво необхідна слабким, мені хочеться зірвати стоп-кран і пересісти в інший потяг.

Бути слабким – не патологія. Бути сильним – не даність. І те й інше – життєва позиція. Вибір, який кожен робить сам. Програма, що визначає спосіб життя. І тільки.

Слабка людина слабка не тому, що вона слабка, а тому що може дозволити собі таку розкіш. Тому що поруч є той, хто дозволяє їй бути саме такю, той, хто готовий відповідати не тільки за себе, але і за іншого. Скажу більше. Слабких людей немає. Є ті, кому вигідно бути слабкими.

Сильні ж часто сильні не тому, що їм так хочеться, а тому що нічого іншого не залишається, крім як бути такими і крапка. А вже що там за цією точкою з тієї іншої її сторони тільки їм одним і відомо. Ну, і ще тим небагатьом, хто дуже захоче побачити і зрозуміти.

І часто саме вони, ті, хто здаються вам сильними – залізними, непохитними, тими, кому ви на ходу легко кидаєте звичне “ти – сильний-ти впораєшся” – гостріше за інших потребують тієї самої підтримки і захисту. В любові і теплі.

Тому, що сильніше зношені. Тому, що глибше поранені. І втоми в них катастрофічно більше. І почуття самотності теж.
Тому, що бути сильним – це значить, не розмірковуючи, приймати удар на себе. І собою і тільки собою перекривати будь-який пролом в будь-якій стіні. Будь-яку прбоїну на будь-якому кораблі. Завжди і скрізь.

Бережіть себе, сильні. Бережіть один одного. Будь ласка. Тому що вас один в одного не багато. Та тому, що ваша сила часто і є ваше найслабше і незахищене місце.