Благовіщення в 2018 році: дата свята, традиції, звичаї

Вважається, що Благовіщення – це свято спокою, добрих справ. У цей день не варто влаштовувати будь – який бенкет.

Mangez ça au petit-déjeuner et perdez jusqu’à 14 kg en 2 …
Якого числа Благовіщення в 2018 році? Воно відзначатиметься 7 квітня. Саме в цьому році релігійне свято випадає на Страсну суботу, передає Ukr.Media.

Зіставивши ці два свята, можна сказати, що Благовіщення в 2018 році слід проводити спокійно і в колі своєї родини, відмовитися від будь-якого роду гулянь. Це відмінний час для завершення приготування до святкування Пасхи.

Релігійний сенс свята Благовіщення

Це одна з багатьох біблійних історій, яку сучасники нерідко екранізують у своїх стрічках або мультфільмах для дітей. Вона повчальна для більшості з нас. В давні часи це свято могли називати по-різному: в деяких випадках його іменували як Зачаття Христа, в інших – Благовіщення ангела Марії.

Тривалі дослідження церковних архівів, постійні пошуки і навіть вивчення записів про народних традиціях і віруваннях наших предків не дали можливості зрозуміти, коли вперше людство стало святкувати і прославляти день Благовіщення. Однак історики змогли з упевненістю констатувати, що в кодексі Юстиніана існують відмітки про цей день.

Юстиніан вважається одним з найбільш великих імператорів Візантії і першим, хто зумів підняти і подарувати нове життя римському праву, яке він кодифікував більш сучасний варіант. Лише завдяки його праці історики змогли дізнатися, коли вперше було введено Благовіщення в число народних свят.

Благовіщення знаменує отримання трьох благих вістей:

Новина про виношування сина Божого Діві Марії від Архангела Гавриїла

Звістка про народження Ісуса Христа на світ

Донесення народу про те, що син Божий воскрес

Достеменно ніхто не знає, що робила Діва Марія в той момент, як її сповістив про виношування дитини Гавриїл. За одними даними вона пряла рожеву пряжу для Храму, інші джерела містять інформацію, що Марія йшла до криниці за водою. Саме в той момент Ангел сказав жінці, що саме вона обрана Всевишнім для народження його сина і повинна наректи його Ісусом.

Що ж було з чоловіком Марії Йосипом? Він залишився охороняти жінку, а також поклявся свідчити про її чистоту і невинність.

Однак жінка запитала, як їй вдасться зародити дитини? Тоді Ангел сказав, що на все воля Господа. Адже хто б міг подумати, нещодавно її сестра Єлизавета завагітніла, хоча перебувала вже в старечому віці. Хіба це не диво? В майбутньому жінка дійсно народила сина Івана, якого зараз все знаменують як Іоанна Хрестителя.

Тоді Марія і відповіла Гавриїлу, що на все воля Божа. Вважається, що в момент виголошення таких слів і відбулося зачаття. Саме про це вперше вдається прочитати в святому Євангелію. А чи знали ви про те, що слово «Євангеліє» перекладається як блага вість? Навіть у цьому випадку згадується про Благовіщення.

Народні традиції і звичаї свята Благовіщення

Згідно звичаїв, в переддень Благовіщення є хорошим ознаменуванням було побачити в сні колодязь, наповнений водою, струмок, річку або море. Саме це говорило про вдалу долю, а також нерідко давало зрозуміти жінці, що незабаром у неї з’явиться первісток.

Існує така традиція: випускати з кліток всіх птахів на волю. Тому нерідко і зараз у православних храмах можна спостерігати такі дії. Вважається, що традиція була відроджена в 1995 році.

Один з найбільш давніх звичаїв, якого дотримуються всі віруючі – це випікання просфори. Сьогодні її можна дістати в храмі після служби в день Благовіщення. Це пісний хліб, який готується церковнослужителями і лунає людям на знак миру, чистоти і благословення. Також його можна взяти з собою додому і роздати родичам.

Нерідко просфору подають хворим людям для швидкого відновлення сил і одужання. Крихти від такого хліба ніколи не викидали, а додають у корм домашніх тварин.

Цей день говорить про прихід весни, вступ її у повну силу, а тому більшість починало готувати насіння до посадки. Нерідко вони ставили корінці зерна біля ікони Богородиці і вважали, що так вони наповнюються позитивною енергетикою і врожай буде благословенним.

Старовинні народні звичаї в цей день дуже нагадували ті традиції на Івана Купала, які ми давно знаємо. Жителі розводили багаття і намагалися стрибати через них, а також водити хороводи. Саме такими діями вони закликали прийти весну і подарувати мешканцям тепло.

А ще в цей день будь-яка жінка, що молиться біля ікони Діви Марії, могла попросити виконати одне з найпотаємніших її бажань. Як правило, вони стосувалися заміжжя, народження первістка або питання про одужання будь-якого члена сім’ї.

Одна з найпопулярніших традицій, яка збереглася ще з давніх часів – це дівочі ворожіння. Їх проводили тільки в храмі. Перед тим, як почати запікати просфори, в одну з них ховали монетку, кому вона дістанеться, той і буде щасливий.

джерело