Боржники по комуналці більше не побачать субсидій! Скандальне рішення!

Одержувачі монетизованої субсидії, які не заплатили за комунальні послуги, не будуть в подальшому отримувати “живі” гроші на руки

Про це розпорядився Кабмін на засіданні 17 квітня, проте відповідної постанови ще немає на сайті Урядового порталу.

По заявою одержувача субсидії, якщо він не має боргу , може бути застосована готівкова форма виплати: “живі” гроші на рахунок в банку, але якщо ж пільговик матиме борги, він буде переведений на безготівкову форму виплати. Кошти на рахунок пільговика не надходять, а перераховуються на рахунок Мінсоцполітики в Ощадбанк, а отже – виконавцям комунальних послуг з їх “заявками” – реєстрами нарахувань. Тобто пільговик “живих” грошей не бачитть.

Відмічається, що проект не передбачає можливості вибору форми виплати пільг відразу при їх призначенні.

“Субсидіанти, які не мають заборгованості за житлово-комунальні послуги до 1 травня, будуть отримувати монетизовану грошову допомогу. Боржник не зможе скористатися правом на субсидію. Коли претендент на субсидію погасить борги, йому автоматично буде призначено субсидію в безготівковій формі “, – йдеться в сатті.

Чиновники підрахували, що близько 13% нарахованих для виплати через Ощадбанк коштів так і не були отримані адресатами. Однак, як з’ясувалося, причина зовсім не в тому, що людям ніколи бігати за допомогою у відділення держбанку. Українці масово скаржаться, що не можуть отримати пільги живими грошима за лютий і березень. Відмовляють їм з різних мотивів: Найпоширеніша проблема – розбіжності між реальними даними одержувачів і надісланими в Ощадбанк від управлінь соцзахисту. Також люди пишуть, що їх допомогу помилково перерахували до Пенсійного фонду, а не в Ощадбанк (хоча пенсіонерами вони можуть і не бути) .Є й ті, хто не зміг записатися в електронну чергу банку через сайт або з’явитися у відділення за грошима. Не всім пенсіонерам листоноші принесли гроші за субсидії разом з пенсіями.

Субсідіанти пишуть, що не можуть отримати грошей, оскільки в управлінні соцзахисту наробили багато помилок в даних одержувачів. Наприклад, може бути неправильно вказано контактний телефон, дата народження та ін. А на виправлення помилки йдуть тижні. Тому в кращому випадку, живі гроші люди отримують вже в наступному місяці.

В самому Ощадбанку підтвердили, що проблеми з видачею пільг таки є. Там зазначають, що виплати отримали 86% субсідіантов. І додали, що затримки з виплатами відбуваються через неточності в наданих їм даних з реєстру одержувачів держдопомоги.

Джерело