«Буду унiчтoжaть»: Чиновник Волинської ОДА вимагав у директорів інтернатів 90% їхніх премій…

Керівники п’ятьох інтернатних закладів Волинської області звернулись до очільника поліції Волині Юрія Крошка через тиск і погрози новопризначеного очільника департаменту соцполітики Волинської ОДА Костянтина Нестеренка. З їхніх слів, Нестеренко вимагав відкат у розмірі 90% від премій та прямо обіцяв «унiчтoжaть дірєкторов інтернатов».

У спільному зверненні керівники Горохівського, Руденського, Олицького, Голобського психоневрологічних інтернатів та Луцького геріатричного пансіонату розповіли, що коли звернулись за погодженням щодо виплати премії керівникам та працівникам закладів, то Нестеренко спочатку натякав «а що мені за це буде?..», а потім і прямо сказав, що погодить премії за умови, якщо 90% від їхнього розміру керівники віддадуть йому, а 10% залишать собі.

Керівники закладів кажуть, що з часу призначення Нестеренко так і не спромігся ознайомитись з роботою хоча б одного з інтернатів і від початків поводив себе дивно.

Приміром, під час зустрічей із керівниками закладів він не задавав питання по суті роботи інтернатів, а відкривав шафи, дивився, чи, бува, ніхто не приніс із собою мобільний телефон. Вочевидь, побоювався того, що його розмову можуть записати на диктофон.

Керівник Олицького психоневрологічного інтернату Петро Ткачук пригадав, як в телефонній розмові Нестеренко запросив його на зустріч в ОДА. А коли той приїхав, чиновник здивовано видав: «А чому ви приїхали?!» Натомість коли Ткачук почав розповідати про стан справ у закладі, поруч з яким – спалах захворюваності на коронавірус, Нестеренко лише попросив дати йому письмові пояснення, навіть не поцікавившись, чи вистачає закладу засобів захисту та дезінфекції.

Доходило і до курйозів. Під час першої зустрічі з новопризначеним начальником з Луганщини 4 травня кожен директор привіз інформаційну довідку щодо свого закладу, з описом проблематики і нагальних питань. Проте Нестеренко з ними навіть не ознайомився, а коли директори почали розповідати про проблеми самі, то він порадив «писати листи». Директори інтернатів кажуть, що одного разу Нестеренко прямо відповів, що питання щодо умов перебування підопічних в закладах його не хвилюють. «Мнє ета нє іньтєрєсна», – лаконічно заявив він.

За матеріалами сайту spnews