БУКЕТ ВЕРБИ, ОСВЯЧЕНИЙ У ВЕРБНУ НЕДІЛЮ Є СUЛЬНИМ ОБЕРЕГОМ ДЛЯ ЛЮДИНИ І ЇЇ СІМ’Ї. ОСЬ ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ КОЖНІЙ ЛЮДИНІ В ЦЕЙ ДЕНЬ

У 2019 Вербна неділя припадає на 21 квітня і відзначається рівно за тиждень до Великодня. Віруючі будуть дотримуватися традиції святкового дня, а також залишать на час побутові турботи, щоб старанно молитися і святкувати знаменну подію, яка відіграла важливу роль в християнстві.

Головним символом свята була і залишається верба, точніше, її гілки. У середній смузі саме це дерево уособлює торжество весни, адже на ньому бруньки розпускаються в першу чергу.

В Єрусалимі Христу під ноги кидали пальмові гілки, і для віруючих верба стала «замінником» цих гілок. Гілочки обов’язково освячують у церкві під час урочистої служби, а потім дбайливо несуть додому.

Вважається, що за допомогою верби можна захистити будинок і живуть в ньому від будь-якого зла, освятити приміщення і навіть прогнати хвороби і хвороби. На Вербну неділю старі гілочки віддають вoгню, замінюючи їх на нові.

Крім того, існує повір’я, що вербу потрібно рвати подалі від води, щоб ненароком не принести в будинок нечuсть, яка любить “селитися” в деревах навколо водойм.

 

Традиції і прикмети Вербної неділі

За традицією вранці 21 квітня 2019 року віруючі відправляться в церкви, щоб бути присутнім на святковій літургії, помолитися Вищим Силам і освятити вербові гілочки. Букети відносять до домашнього іконостасу і залишають на цілий рік, щоб в будинку завжди була сприятлива атмосфера і він був захищений від будь-якого злa. Якщо ікон немає, то їх ставлять просто в кімнаті або на вікні.

Після служби влаштовують святковий обід, на який запрошують найближчих родичів, щоб ще раз помолитися Господу і відсвяткувати урочисту дату. Перед прийомом їжі і після неї обов’язково дякують Вищі Сили за послані продукти і можливість жити щасливо. Такі обіди потрібні для того, щоб сім’я залишалася дружньою.

У Вербну неділю триває піст, тому віруючим церква нагадує про важливість утримання в продуктах харчування. У цей день під забороною м’ясо, м’ясні продукти, молоко і його похідні, яйця всіх птахів без винятку.

Незважаючи на пісне меню, господині можуть побалувати гостей різноманітними пісними стравами, які не поступатимуться звичайним за смаком і вмістом вітамінів. Також в день свята дозволено пригубити червоного церковного вuна, але захоплюватися не варто.

21 квітня 2019 року віруючим дозволено пригоститися рибою, і краще за все на святковому столі будуть виглядати нежирні її сорти.

В Ізраїлі замість верби в церкві святили пальмові гілки. Але так як в наших краях пальми не ростуть, то у нас їх замінюють гілочки верби. До цього свята верба якраз розпускається.

Люди завжди вірили, що верба володіє магічними властивостями. Вона здатна захистити житло від злa, а також очищає будинок від усього поганого.

Незважаючи на те, що Вербна неділя є святом, шумно гуляти його не можна і застілля влаштовувати не можна, так як цей день все ж припадає на Великий піст.

Вербну неділю пов’язано з багатьма традиціями, які віруючі дотримуються з року в рік. Це весняне свято – час для гарного настрою, вдячних молитов Господу і добрих справ, які допомагають віруючим очистити душу від негативу.

Прикмети на Вербну неділю

Якщо постукати по тілу гілочкою верби, то весь рік не будеш xворіти.

Якщо весь думати про кохану людину, яка далеко, то вона незабаром прийде.

Щоб легко вирішилася важлива справа, потрібно подумати про свою справу і з’їсти вербовий котик.

А ось щоб стати багатим, на Вербну неділю потрібно посадити дерево.

Вербна неділя традиції

У це велике свято дівчата гадали на нареченого або наречену.

Потрібно зірвати три вербові гілочки, на яких ще бруньки не розпустилися. Освятити їх в церкві і принести додому. Вдома на кожну з них потрібно зав’язати нитки різних кольорів. На одну – червону нитку, на іншу – зелену, на третю – білу.

Тепер постав всі три гілочки в воду і чекай, яка гілка найперша розпуститься.

Якщо першоїюрозпустилася гілка з червоною ниткою, то, значить, знайомство з судженим буде дуже скоро. Якщо зелена – то суджений зробить перший крок, потрібно самій діяти. А ось якщо біла, то ти познайомишся з дуже незвичайною людиною.

джерело