Бур’яни, які можна їсти

Здається, що бур’яни – абсолютно марні рослини! З ними тільки боротися потрібно, знищувати, як то кажуть, на корені, вірніше, разом з ним. Однак є багато бур’янів, дикоросів, які наші предки активно вживали в їжу і отримували користь.

Кропива

Джерело вітамінів, за вмістом каротину обігнала і моркву, і обліпиху. А за кількістю аскорбінової кислоти лідирує в порівнянні з лимоном і смородиною. Свіжі, наймолодші листочки кропиви можна додавати в салати і борщі, робити популярні зараз і дивно корисні зелені смузі. Рвати кропиву краще в рукавичках або за допомогою поліетиленового пакета, щоб не обпектися, а потім обдати окропом.

Кульбаба

Росте повсюдно, в їжу можна вживати майже всі частини цієї рослини. Молоде листя йде в салати, коріння — для виготовлення аналога цикорію, квітки їдять просто так в свіжому або сушеному вигляді. У кульбабі є магнезія, тому листя гірчать.

Щоб позбутися від цієї гіркоти потрібно просто потримати квіти і листя в підсоленій холодній воді мінімум півгодини.

Лобода

Її справедливо називають дикорослим шпинатом за величезну кількість мінеральних речовин і білка. З очищеного насіння лободи можна приготувати кашу, яка буде схожа на гречану. Крім того, з насіння цього бур’яну готують пюре і запіканки, роблять коржі.

А молоде листя і соковиті верхівки додають в салати, заправки і борщі.

Подорожник

Здатний не тільки зупиняти кров, про що багато хто з нас пам’ятають з дитинства, але і служити компонентом салатів і зелених коктейлів. Використовувати в їжу, як і у всіх попередніх випадках, потрібні тільки наймолодші і ніжні листя подорожника.Важливо! У будь-якому випадку дикорослі трави і рослини найкраще збирати подалі від мегаполісів, автомобільних трас, виробничих об’єктів та інших джерел забруднення.

Якщо кульбаба та інші перераховані їстівні бур’яни ростуть просто у вас в городі або на сусідській запущеній ділянці, чому б цим не скористатися! В іншому випадку за корисною зеленню потрібно їхати або йти на природу, наприклад, на берег річки або лісову галявину.

Мокриця

Дуже соковита рослина, здатна добувати вологу, як зрозуміло з назви, в будь-яких умовах. У їжу можна використовувати і квітки, і листя, і стебла, тобто всю надземну частину. Мокриця корисна при недокрів’ї, занепаді сил, здатна активізувати вироблення гемоглобіну, а також заспокоїти нервову систему.

Мати-й-мачуха

Ця відома лікарська рослина теж їстівна! Молоде листя мати-й-мачухи нагадує на свій смак шпинат, можна їсти також коріння і квітки рослини. Користь велика – від стабілізації тиску до лікування запалень.