Чому 6 лютого не сідають за стіл після заходу сонця, і як ціна на хліб передбачає майбутнє

Цього дня цікавилися, скільки коштує хліб, закуповували зерно до тих пір, поки воно не виросло в ціні.

Противный грибок с корнем высохнет уже наутро, если …
Кажуть, що в цей час триває “перелом зими”, передає Ukr.Media. У церкві моляться блаженній Ксенії – черниці з загадковою і цікавою долею, яка була віддана християнській вірі і володіла даром втішати всіх, хто страждає. Вона була дочкою знатного чоловіка і одного разу покинула дім для того, щоб служити Христу. Побудувала жіночий монастир і все життя провела у роботі, добрих справах і молитвах.

6 лютого аналізували погоду і говорили про те, якою буде решта зими. Також цікавилися, скільки коштує хліб, закуповували зерно до тих пір, поки воно не виросло в ціні. Вважалося, що з цього дня починалися найважчі дні, оскільки запаси починали підходити до кінця, а до озимих (першого хліба) було ще довго. Якщо в цей час хліб зростав у ціні, то говорили про поганий врожай в майбутньому. Якщо хліб 6 лютого подешевшав – рік буде урожайним.

Було прийнято ворожити про майбутню ціну на зерно. Пекли хліб, а потім зважували його ввечері і на наступний ранок. Якщо вранці хліб був важчий, то зерно подорожчає. Якщо вага залишалася такою ж, то вважалося, що ціна не зміниться. І, звичайно, якщо вага зменшилася, значить, хліб теж буде дешевим.

Хто першим сяде вечеряти в цей день, той незабаром помре. Тому 6 лютого намагалися не сідати за стіл після заходу сонця. Або ж у деяких сім’ях першими їсти сідали діди, щоб онуки і діти не померли раніше.

Не варто було літнім людям в цей день в’язати, шити, стригти волосся і нігті, застеляти постіль – це, за прикметами, обіцяло смерть.

Народні прикмети на 6 лютого

Сонячний день – гарна весна

Безвітряна погода на Ксенію – друга половина липня буде теплою і сухою, без вітрів і дощів

Завірюха кружляє на Ксенію – прикмета, що буде дефіцит корму для худоби

Яка погода стоїть на Ксенію, такою і весна буде

Завірюха і заметіль – чекай неврожаю. І така ж погода буде більшу частину весни

Не можна ставити квас 6 лютого – буде неврожайний рік.

джерело