Чому не варто прати речі вранці. Давня прикмета, якої дотримувалися ще наші бабусі

Прасування, прання, полоскання — це рутинні обов’язки, які забирають у господині багато часу та енергії. Тож деякі з нас намагаються впоратися з цими справами вранці, щоб встигнути все зробити. Але існує старовинна прикмета, яка радить утриматися від прання уранці. Сьогодні ми розкриємо цю цікаву інформацію.

Чому не варто прати речі вранці?

Починати день з прання не рекомендується, а це не тільки розумове міркування, а й практична обґрунтованість.

Перш за все, якщо ви займаєтесь пранням одразу після пробудження, ви не матимете часу виконати інші важливі обов’язки господині вранці:

  • приготувати ситний сніданок для родини;
  • провести час за столом з близькими;
  • підготуватися до роботи;
  • спланувати робочий день, включаючи домашні справи.

Крім того, якщо ви займаєтесь пранням вранці, є ризик виснажити себе та втратити енергію до обіду.

Цікаво, що і в давні часи люди не рекомендували прати речі уранці. Згідно з народною мудрістю, ті, хто порушував цей звичай, привертати на себе біди та неприємності. Наші предки вірили у це і намагалися дотримуватися цього правила. У той час прання, яке мало особливий сакральний характер, супроводжувалося багатьма прикметами та забобонами. Люди виконували це дійство тільки в певний час дня, точно дотримуючись встановленого порядку.

Наші бабусі не прали речі уранці, вони вірили, що таким чином втрачають долю та щастя. Тому прання вони відкладали на пізніше. З іншого боку, прати у вечірні години (і вночі) також не рекомендувалося. За старовинними переказами, вважалося, що в темний час доби розпочинається дія нечистої сили. Ця заборона мала також практичне пояснення, не пов’язане зі сприйняттям містики: випраний пізніше одяг не встигав висохнути до ранку.

Щодо сушіння білизни, то наші предки намагалися робити це вдень. Існувало повір’я, що речі, висушені сонцем, мають цілющу силу, вони зцілюють хвороби та дарують тепло своєму власникові. Але висушений під місячним світлом одяг приваблював до господаря хвороби та невдачі.

Коли ж краще займатися пранням, відповідно до народної мудрості?

За старими часами господині вважали, що найкращий час для цієї справи — години перед обідом, опівдні та обідній час.

В який день тижня найкраще прати речі?

Наші прабабусі вірили, що не кожен день тижня підходить для прання:

  • Понеділок, віддавна вважається важким днем, коли не рекомендується розпочинати важливі справи. Тому прання, здійснене у понеділок, може призвести до того, що білизна буде сохнути цілий тиждень.
  • Вівторок також вважається непридатним для прання. Це заняття може призвести до багатьох проблем у господині.
  • Прати у суботу загрожує безгрошів’ям та сваркам у будинку.
  • У неділю краще уникати прання, якщо не хочете зіткнутися з хворобами та неприємностями.
  • За народною мудрістю, найкращий день для прання — середа. У крайньому разі, його можна виконати у четвер або п’ятницю.

Також наші прабабусі вірили, що нові речі будуть служити вірою і правдою, якщо їх випрати вперше під молодим місяцем.