Чому важливо обривати листя і пасинки у огірків, і як це робити правильно?

В даній статті, хочемо розповісти вам як парвильно формувати огірки, і чому це так важливо.

Огірки люблять світло, а рясне листя під час росту батогів створює тінь. Загущена посадка приводить не тільки до зниження врожаїв, а й до швидкого поширення хвороб. Видалення зайвого листя економить сили на утворення плодів, а не на зростання бадилля.

Як сформувати рослину, щоб вона могла отримувати достатньо світла і харчування? Є безліч нюансів, які повинні знати городники.

Батога огірка ростуть дуже швидко, виростаючи за добу на кілька см. Формування огіркового куща відбувається за рахунок прищипування непотрібних бічних пагонів, тобто видалення на них точки зростання. Після цього батіг перестає рости, зате швидше починають формуватися і наливатися зеленці.

У разі густої посадки рослину краще формувати в 1 стебло .У пазухах від першого до п’ятого аркуша всі бічні пагони прищипують дощенту, не залишаючи навіть пенька. Це направлено на те, щоб в нижній частині не було сильного загусання і загнивання, а стеблу в нижній частині вистачало світла.

Для зміцнення і формування коренів до 4-5 вузла потрібно обривати не тільки пасинки і вусики, а й зав’язі. Робити це потрібно без жалю, інакше сповільниться зростання всієї рослини, – годі й отримати очікуваного врожаю.

Після п’ятого вузла залишають тільки зав’язі, всі бічні пагони також видаляються до 8-10 вузла. Більшість сортів огірків є самозапильні, вони краще ростуть в 1 стебло, який стає сильнішим і може витримати вагу численних плодів.

Після 8-10 вузла пора дати волю формуванню бічних пагонів на основному стеблі. Їх тепер не обривають повністю, а тільки прищипують після другого-третього листа.

Головні батоги при досягненні верхньої частини шпалери закручують навколо неї і дають можливість рости вниз. Але коли головний батіг досягне 60 – 80 см від поверхні землі, її теж слід прищипувати. З стебла видалити всі зайві нижні листки, це буде сприяти поліпшенню провітрювання, правильному формуванню рослини, кращму освітленнню і позбавлення від пустоцвітів.

Ця процедура призведе до активного росту плодів, подовжить період плодоношення і підвищить врожайність в цілому.

Під час інтенсивного наливу плодів листя починає жовтіти і всихати. Їх необхідно обов’язково видаляти. Це також дасть більше світла і харчування різок.

Дотримуючись цих агротехнічних прийомів, можна отримати багатий урожай навіть з невеликою грядки.