Чотири натуральні підгодівлі для великого врожаю огірків

Багато дачників знають, що важливо правильно удобрювати огірки. Для цього необхідно використовувати в комплексі мінеральні та органічні добрива.

Підгодовування рослини

Коли на паростку виникають два листочка, то йому вже потрібно підживлення додатковими речовинами. Можна зробити обприскування рослини сечовиною або взяти для цієї маніпуляції аміачну селітру. Готується вона просто. В одному літрі води слід розчинити одну ложку суміші.

Земля в теплиці також повинна бути насичена корисними речовинами і мінералами. Правильним буде перекопати грядку приблизно за тиждень до передбачуваної висадки розсади.

Після чого внести туди добрива. Для цього перемішати суперфосфат – 1 сірникову коробку і одну столову ложку сірчанокислого калію. Для того щоб знащити непотрібні бактерії, варто полити грунт розчином марганцю.

Його приготування не викличе ніяких труднощів. Для цього половину ложки марганцівки розведіть в відрі води. Після поливання потрібно вкрити землю плівкою.

Друга підгодівля

Її необхідно робити через три тижні після першої підгодівлі. Саме тоді формуються зав’язі. У цьому випадку перевагу слід віддати органіці. Деякі садівники застосовують коров’як або курячий послід. Підійдуть обидва варіанти.

Уважно дивіться на те, якого кольору у вас вийшов розчин. Він повинен бути схожий на слабкий чай. Якщо у вас вийшла вода темна, то додайте рідини для того, щоб все змінилося.

Якщо не дотримуватися цієї інструкції, то можна просто спалити коріння огірків. Тоді ви можете залишитися без врожаю. Дві перераховані вище підгодівлі вважаються кореневими, тому поливати потрібно строго під корінь.

Третє внесення добрива

Більшість городників впевнені в тому, що коли огірки почали рости, то можна перестати за ними доглядати. Адже плоди є, і вони прийшли до мети. Насправді це глибока помилка. Саме цей час для огірків є досить важким.

Адже в цей період рослина витрачає занадто багато життєвих сил. Тому важливо допомагати йому заповнювати необхідний баланс. У цей період варто використовувати наступні види добрив:

  • В одному відрі розмішайте дві ложки калійної селітри або один стакан попелу;
  • Використовуйте настойку кропиви. Її треба розвести в співвідношенні з водою 1:5.

Шість літрів розчину повинно йти на один квадратний метр грунту. Завжди дотримуйтесь зазначені цифри. Удобрювати можна рослини, які ростуть не тільки у теплиці, а й на вулиці.

Для того щоб зробити позакореневе підживлення, слід розвести ложку сечовини в відрі води.

Четверте добриво

У багатьох трапляється так, що до кінця літа рослини починають рости досить погано і повільно. Для того щоб на початку осені їсти свіжі плоди треба дотримуватися деяких хитрощів:

  • часто зривайте огірки, завдяки цьому будуть рости нові плоди;
  • зробіть мульчу для коренів (додаткове утеплення);
  • ще одна підгодівля.

Для цього можна застосовувати сечовину. Завжди вносіть добрива в ранковій або вечірній час. Погода повинна бути сухою і без вітру.