Чудо в Неаполі. У руках глави УГКЦ розрідилася кров святого Януарія

У неділю, 18 листопада, українська спільнота в Італії вшанувала 85-ті роковини Голодомору. З цієї нагоди кардинал Кришенціо Сепе, Архиєпископ Неаполя, виставив для почитання найголовнішу реліквію своєї єпархії – ампулу з кров’ю святого, мученика Януарія.

У завершальний момент покладання реліквії до сховища згусток крові святого Януарія розрідився в руках Патріарха Святослава. Про це повідомляє сайт УГКЦ.

З нагоди історичного візиту Глави УГКЦ до архиєпархії Неаполя в рамках вшанування 85-ї річниці Голодомору, кардинал Сепе особисто виставив для почитання мощі св. Януарія.

«Ви не лише відчинили нам двері свого дому і цього прекрасного катедрального собору, але також забажали особисто виставити найбільший скарб вашої архиєпархії – мощі св. Януарія», – сказав Блаженніший Святослав у своєму подячному слові до Архиєпископа Неаполя.

На завершення Божественної Літургії Предстоятель УГКЦ благословив вірних реліквією, а відтак процесійно переніс її до місця зберігання – спеціального сховища бічної каплиці собору.

В момент покладання реліквіарію до сховища кров св. Януарія миттєво стала рідкою.
Читати також:  В Ірані заявили, що знайшли Ноїв ковчег<
Оберігач реліквії повернувся до вірних з оголошенням: «Сталося чудо: кров св. Януарія стала рідкою в руках Блаженнішого Святослава», демонструючи капсулу з повністю розрідженою кров’ю. Після цього Глава УГКЦ знову благословив вірних мощами святого.

Чудо розрідження крові святого Януарія

Додамо, що кожного року в Неаполі, на свято священномученика Януарія, 19 вересня, його кров з густої форми перетворюється в рідку. Таке чудо, зазвичай, відбувається тричі на рік: 19 вересня, 16 травня та в суботу перед першою неділею травня. Востаннє чудо трапилося під час відвідин архиєпархії Святішим Отцем Франциском: кров розрідилась на половину.
Читати також:  Папа Франциск пригостив обідом три тисячі бідняків
Додамо, що «чудо крові св. Януарія» є викликом для сучасної науки. Його кров застигла ще у IV столітті і декілька разів у рік переходить у рідкий стан. Неаполітанського святого почитає як католицька, так і православна Церкви. Януарій – італійський священномученик, був єпископом, мученицьку смерть прийняв близько 305 року, йому було відтято голову. Християни Неаполя взяли тіло святого, а його засохлу кров зібрали із землі в посудину. На його могилі впродовж століть продовжує відбуватися багато чудес.

Неаполітанці вірять, що чудо розрідження крові св. Януарія є знаком того, що він опікується їхнім містом та вислуховує їхні молитви.

джерело