“Чи були ми з Юлією Тимошенко в близьких відносинах і чи є я агентом ЦРУ”: Одіозний Савік Шустер зробив гучну заяву

На цю презентацію зібрався весь київський бомонд. Головним чином через самого Савіка Шустера, який раніше втратив в Україні роботу, виїхав з країни – а тепер раптово повернувся назад, передає Корупція.Інфо

За Шустером сумували, як за стабільними часами, коли «війна» йшла хіба що в його студії, а не на вулицях українських міст. Крім того, всіх з’їдає цікавість: навіщо телеведучий повернувся?

Не секрет, що через півроку в Україні офіційно стартує президентська кампанія. А фактично – вона вже йде. Якщо згадати роль програм Савіка Шустера на попередніх виборах, то інтерес до нього напередодні нової виборчої гонки зрозумілий.

Що відомо про книгу

На написання свого твору Шустера надихнула книга французького політолога Домініка Муазі під назвою «Геополітика емоцій». До цієї книги Шустер навіть написав передмову, яке назвав своєю першою статтею за 15 років.

Що стосується книги самого Шустера, то її робоча назва була спочатку більш хльосткою: «Від Кремля до Майдану. 10 років страху, приниження і надії України ».

У цьому творі Шустер вперше розповідає про те, що відбувалося за лаштунками його програми. Журналіст вирішив розповісти світу свої стосунки з Петром Порошенком, Юлією Тимошенко, Олександром Лукашенко, Борисом Нємцовим, Михайлом Ходорковським і іншими українськими, російськими і європейськими політиками.

Шустер ставив за мету у своїй книзі описати найважливіші політичні події в житті України, свідком яких став, і розповісти про свої погляди на проблеми сучасної України та способи їх вирішення.

Це інша частина книги Шустера, в якій він намагається описати українське суспільство по так званій «карті емоцій». І, виходячи з неї, запропонувати свої рецепти процвітання для України.

Саме цей – вже третій – розділ книги найбільше нагадує передвиборчу програму. Він говорить про необхідність введення Базового доходу для кожного українця, незалежно від соціального стану.

За його словами, базовий дохід, який гарантовано слід давати українцям незалежно від статі і віку, повинен становити 3400 гривень.

«Базовий дохід має виплачувати держава від самого народження і до смерті. Всім. ув’язненим, безробітним, депутатам, пенсіонерам та новонародженим дітям », – заявив Шустер пізніше на презентації своєї праці в Києві.

За його словами, гарантована сума від держави прибирає можливості корупції, оскільки немає необхідності нараховувати людям різні суми і виплати, а отже скорочується апарат чиновників.

Після видання своєї книги Шустер планує запустити відразу кілька проектів в Україні.


Видання «КП в Україні» вже прочитало книгу і призводить звідти кілька цитат:

З передмови. «Якщо ви хочете знати, чи були ми з Юлією Тимошенко в близьких відносинах, чи є я агентом ЦРУ, Ватикану, ФСБ чи Моссаду, чи вдалося мені нажити мільйони на продажу крісел і стільців студії і яку роль моя програма зіграла в Революції гідності на Майдані , – в цій книзі ви знайдете відповіді на ці запитання. Але вона не про це.

Книга для тих, хто готовий діяти. Якщо потрібно – навіть зі зброєю в руках проти агресора, але не через помсту, не в цілях політичної боротьби, не в ім’я власних ідеалів, а заради виживання України.

Настав вирішальний момент: бути чи не бути? У своїй книзі я звертаюся до чоловіків і жінок всіх поколінь, регіонів проживання, виконаних творчій енергії, готових зробити чужий біль своєї, втілити в життя добро і витіснити зло. Упевнений, моя праця підкаже, як це зробити. Тільки, будь ласка, читайте уважно ».

Про смертну кару за фінансові злочини. «… Як одну з найбільш радикальних, але необхідних заходів, я запропонував би на час воєнного стану ввести в Україні смертну кару за фінансові злочини, збиток від яких загрожує державному бюджету воюючою країни. Йдеться про найбільш кричущих випадках крадіжки і корупцію. Безумовно, такий вирок потрібно приводити у виконання тільки в разі ретельного неупередженого розслідування, залізних доказів і публічного судового процесу. Але, повірте, досить було б одного виконання покарання, і економічна ситуація в Україні почала б стрімко поліпшуватися.

Якби європейські гуманітарії стали протестувати проти смертної кари, я порадив би їм зайнятися своїми справами, поки в Україні йде війна. А настане мир – поговоримо … ».

Про феноменальну пам’ять олігарха. «… Природа обдарувала цю людину феноменальною пам’яттю. Одного разу він влаштував «атракціон»: просив назвати будь-якого з його знайомих і тут же по пам’яті без помилки набирав всі цифри потрібного номеру. Але тоді, в Женеві, олігарх відразу перейшов до справи … »

Про зроблене відкриття після першої програми. «… Вивчаючи результати першої програми, я зробив несподіване для себе відкриття: приниження панує в Україні. Почнемо зі сходу країни … ».

«Порошенко виглядає мало не гірше Януковича»

Свої рецензії на книгу вже пишуть в Facebook. Український телевізійник Роман Грищук вважає, що образ Петра Порошенка в книзі Шустера навіть програє образу Віктора Януковича.

 

«Перша частина про життя вже не молодого, успішного журналіста, який пожив в 5 країнах світу і спілкувався з багатьма історичними постатями читається на одному диханні. Через призму одного життя проходять важливі події минулих 40 років. Савік працював журналістом під час війни в Афганістані, став свідком початку війни на Балканах, відчув на собі утиски свободи слова в путінській Росії. Але, так як книга розрахована на українського читача, велика частина присвячена нашим історичним подіям і політикам.

Мені, як людині працюючій в тв-сфері, було цікаво дізнатися про створення формату телевізійного шоу «Свобода Слова». Політологам, історикам і просто хлопцям, які цікавляться тим, що відбувається, точно буде цікаві інсайда про українських політиків і олігархів, з якими спілкувався і дружив Шустер.

Короткі спойлери.

Порошенко в книзі виглядає мало не гірше Януковича. Таке собі втілення хитрості, шкурних інтересів і страху за втрату влади. Яценюк – перспективний політик, який звернув не туди. Коломойський виглядає, як типовий Коломойський. Нічого погано не сказано про Тимошенко, тільки якісь очевидно-позитивні речі, взагалі ні слова про Ахметова, теплі привіти Пінчуку і дефірамби молодим Антикорупціонер – Мустафі, Шабуніна та Лещенко,.
Це, якщо дуже узагальнено.

У книзі не сказано, хто спонсорував виходи передач. Автор робить запевняє всіх у тому, що шоу створювалося тільки завдяки контрактам з ТВ-каналами, прямого впливу і вливання грошей олігархів не було, а за часів ефірів на Першому Національному, 24 і 112 каналі взагалі знімалося за рахунок Савіка.

Слабо віриться, враховуючи, що в своїй же книзі Шустер пише такий абзац:

«Медіаринку в Україні немає. Реклама коштує копійки, на ній вижити неможливо, тому вся журналістика «сидить» на зарплатах у оліграхів, які «доповідають» десятки мільйонів доларів до бюджету своїх ЗМІ. Вони перетворюють журналістів в своїх служак і таким чином знищують професію. Навіщо вони це роблять? Олігархи використовують журналістів, як бійців своєї особистої гвардії, для самооборони або нападу ».

  

Презентація на «Книжковому Арсеналі»

У день презентації книги в «Арсенал» вишикувалася величезна черга. При цьому до Шустера пускали окремо від загальної черги.

На самій презентації людей також зібралося чимало. Деякі навіть прийшли з колясками і немовлятами.

Сам Шустер здивував новою зачіскою – він відпустив волосся достовірніше і став нагадувати Ейнштейна.

Під час презентації Шустер, зокрема, розповідав, де в Україні найбільше людей живуть в страху – це Київ. А сама позитивна область, за даними журналіста, – Хмельницька.

«З точки зору емоцій в країні немає єдності, – заявив Савік Шустер. Він поділився своїми думками про те, що може об’єднати людей: «Я для себе вирішив, що це може бути тільки Універсальний безумовний базовий дохід».

«На безумовний базовий дохід має право кожна людина, яка на законних підставах проживає в Україні, незалежно від національності», – додав Шустер.

Журналісти відзначають, що його мова нагадує передвиборчу програму. Правда, балотуватися Савік не зможе за законом – немає громадянства. Втім, ніхто не заважає йому підтримати кого завгодно.

На презентації були помічені такі особистості, як Валід Арфуш, Олексій Мочанов, Дмитро Василець, Віталій Шабунін, Віра Савченко та інші.

Дмитро Василець

Олексій Мочанов

Телеведуча Тетяна Терехова

Журналісти Соня Кошкіна та Олександр Мартиненко

«Країні» також вдалося купити книгу Шустера. Скоро ми її прочитаємо і розповімо про свої враження.