“Чим більше дітей, тим більше отримайте”: В Україні зросте розмір соціальної пільги для батьків

На 2019 рік заплановано підвищення розміру податкової соціальної пільги, на яку можуть розраховувати деякі українці.

Про це заявила заступник голови відділу адміністрування податку з доходів фізичних осіб Департаменту податків і зборів з доходів фізичних осіб ДФС Тетяна Федченко.

Вона зазначила, що сьогодні в Україні існує особливий порядок надання податкової соціальної пільги батькам, у яких є неповнолітні діти.

“По-перше, податкова соціальна пільга призначена обом батькам. По-друге, батькам, у яких двоє дітей і більше до 18 років, податкова пільга надається на кожну дитину. Наприклад, для матері з двома дітьми вона складе не 960 гривень 50 копійок, а 1 тис 921 гривню, з трьома дітьми – 2 тисячі 881 гривню 50 копійок “, – заявила Федченко.

“По-третє, і це дуже важливий момент: тільки для одного з батьків граничний розмір зарплати, що дає право на пільгу, збільшується в залежності від кількості дітей у віці до 18 років. І ось це якраз і дозволяє обійти всі моменти, пов’язані з мінімальною зарплатою. Припустимо, в сім’ї двоє неповнолітніх дітей. У такому випадку обмеження розміру доходу для податкової пільги для одного з батьків складе: 2690 гривень х 2 = 5 тисяч 380 гривень. А для трьох дітей сума обмеження складе вже 8 тисяч 70 гривень” , – стверджує вона.

Федченко також заявила, що якщо у батька зарплата станом на 2019 рік вище обмеження (10 тисяч), то він не зможе скористатися цією пільгою на двох дітей.

Крім цього, представник ДФС розповіла порядок надання даної соціальної пільги і перерахувала документи, необхідні для її оформлення.

“Перелік документів, які необхідно подати роботодавцю, зазначений у Порядку надання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженому Кабінетом міністрів України. Наприклад, батьки, які мають двох дітей або більше віком до 18 років, крім заяви про застосування пільги, повинні надати копію свідоцтва про народження дітей або документ, що підтверджує встановлення батьківства “, – підсумувала вона в спілкуванні з журналістами.

Джерело