Чим годувати дитину, щоб вона стала відмінником?

Відповідь на це питання дієтологи пропонують наступну – дитину слід правильно годувати, і тоді навчальний рік пройде успішно. Залишається з’ясувати: правильно, це як?

У раціоні школяра повинні бути присутні три мікроелемента, що забезпечують продуктивну роботу мозку – йод, залізо і цинк. Якщо дитина не отримує цих речовин в достатній кількості, то пам’ять у неї стає слабкою, працездатність низькою, а мислити вона починає погано. Але де мікроелементи взяти?

Йод в достатній кількості міститься в солі. Крім неї дитині корисно приймати йодовмісні препарати. Особливо в критичні періоди розвитку – на початку шкільного навчання, і в період статевого дозрівання.
Залізо міститься в масі самих звичайних продуктів – м’ясі, печінці, гречці, пшоні, бобових, хлібі. Крім цього мікроелемент присутній в овочах, фруктах, крупах і горіхах. Він прекрасно засвоюється в компанії з вітаміном С, тому гречану або пшоняну кашу непогано запивати склянкою соку або відвару шипшини, а також їсти з ягодами і сухофруктами.

Цинку багато в оселедці, макрелі, печінці, м’ясі, яйцях, грибах, зернових, кедрових горішках, насінні гарбуза і кунжуту, але найкраще він засвоюється з м’ясних продуктів, тому вони неодмінно повинні бути включені в раціон школя.

джерело