Чим обробити кущі помідорів щоб вони не хворіли і дали хороший урожай

Якщо томати добре ростуть і плодоносять, ймовірність їх захворювання є, але невелика, так як хвороба зазвичай вражає ослаблені рослини. Але все ж розслаблятися не варто і обробки томатів по листу, а іноді і під корінь, допоможуть рослині вистояти і не втратити урожай.

Так як поливи томатів зменшуються, а потім і зовсім припиняються, основний догляд полягає в своєчасному зборі дозрілих плодів і профілактичній обробці від хвороб, зокрема від фітофтори.

В цей час проводять обробку томатів бурштиновою кислотою. Янтарна кислота не є підгодівлею, вона зміцнює імунітет рослин, забезпечує енергетичну підтримку і допомагає їм пережити перепади температур.

Також бурштинова кислота допоможе рослинам протистояти хворобам. Тому раз на тиждень обробляють рослини по листу розчином янтарної кислоти.

Розчин для обробки готують так: 20 таблеток бурштинової кислоти розминають, заливають невеликою кількістю теплої води і розмішують до їх повного розчинення. Потім виливають в 10 літрів води.
В цей розчин можна додати також 10 гр. борної кислоти, але в будь-якому випадку треба дивитися на стан ваших томатів.

При виявленні перших ознак фітофтори, якщо під рукою немає препаратів типу Фітоспорін, та й не завжди він допомагає, готують для обробки кущів такий розчин: 100 гр. часнику заливають 1 л гарячої води і настоюють добу. Потім проціджують і виливають в відро з водою.

Розчин злегка підфарбовують марганцівкою. Обробку проводять через 2-3 дня кілька разів. Попередньо обриваю пошкоджені листя і плоди. Розчин можна використовувати тривалий час, він добре зберігає свої властивості.

Застосування таких обробок допомагає захистити томати від хвороб, зберегти урожай і примножити його.