Чим підживити часник навесні посаджений під зиму, щоб отримати гарний урожай

Привіт друзі, ми раді бачити вас на нашому сайті Годинник. В цій статті хочемо розповісти вам чим підживити часник навесні посаджений під зиму

Часник – сильно бактерицидний засіб, що застосовується для лікування різних захворювань. Його використовують у кулінарії для приготування страв. Їм відлякують шкідливих комах. Часник висаджується в осінні місяці, він невибагливий, але щоб врожай був гарним, його удобрюють і підгодовують. Чим підживити часник навесні посаджений під зиму.

Пише Годинник із частковим використанням матріалів taurian.com.ua

Підживлення озимого часнику

Його садять в осінній час, і він відростає навесні, швидко визріваючи. Для різновиди зимового часнику необхідно підживлення восени після висаджування, і навесні.

Перед посадкою слід правильно підготувати грунт за 7-14 днів, вносячи добрива, а після посадки рослин необхідно доповнити склад грунту гноєм. В осінні місяці необхідно внести калійну сіль, суперфосфат.

А ось при настанні весни часнику в період активного росту потрібно підживлювати відразу, як зійшов сніг з грядок. Підгодівля проводиться тричі. У перший раз, як тільки зійде сніг з грядок. Другий раз добриво проводиться через 14 днів після першої. Третій раз підживлення має бути у другій половині червня. Вона дуже важлива і якщо зробити не вчасно, то чекати гарної врожайності не варто. В цей період активно формується цибулина, якщо випередити підгодівлю, то часник піде в зелену масу. Якщо запізнитися, то хороших цибулин не досягти. Тому час для підживлення має коригуватися в залежності від стану самої рослини.

При першій підгодівлі необхідно підготувати розчин сечовини (дві чайних ложки на відро). Приблизний обсяг вилитої рідини на квадратний метр становить приблизно три літри. Друга підгодівля – це добриво за допомогою нітрофоски (чотири чайних ложки на відро води). Для підгодівлі необхідно також кількість на квадратний метр, що і в першому випадку. Третя підгодівля являє собою суміш суперфосфату з водою з розрахунку чотири чайних ложки на відро.

Ще рослина любить добриво золою і гноєм, для цього потрібно розводити гній у воді (одна частина гною на шість частин води). Такі склади вносяться в період вегетації рослин два-три рази.

Поливають його і пташиним послідом, розводячи в пропорції 1 до 15 частин. Такі підживлення вносять, не обливаючи листя, тільки під корінь. Але якщо часник покласти забагато гною або добрив з елементами азоту, то рослина просто йде в зелену масу, а не в корінь. Фосфатні добрива допомагають поліпшити морозостійкість рослини. Можна проводити підживлення не на корені, а розпорошуючи на листя і корінь, але при ньому необхідно знижувати концентрацію добрива.

Редакція сайту Годинник вдячна вам за те, що дочитали статтю до кінця. Ми стараємося зробити наш вміст максимально корисним для вас!