Cтрашнa стuхія знuщує Польщу: «тuсячі заробітчан потрапилu в епіцентр буревію» (відео)

Страхітливий ураган пронісся Польщею

Починаючи з 8 березня – у Польщі неспокійно. Там ще з п’ятниці лютує буревій. Вітер перевернув все догори дном – сотні людей опинилися під загрозою.

Повідомляється, що через сильний вітер три людини отримали травми.

Про це пишуть в Мережі.

Відомо також, що через негоду десятки тисяч будинків залишилися без електроенергії.

Так 9 березня, поранення отримали ще двоє людей. Очевидці в мережі розповідають, що бачили як на автомобіль впало зламане дерево. Сьогодні дерево впало на літню жінку, вона серйозно постраждала.

Польські ЗМІ повідомляють, що на даний момент 150 тисяч жителів країни залишаються без світла.

У Державній пожежній службі Польщі відзначили, що сильний вітер викликав пошкодження дахів понад 100 будинків в основному на півдні Польщі, є і такі – які знищені повністю.

Нагадаємо, вже найближчим часом клімат в Україні може кардинально змінитися.

Цієї весни українці можуть спостерігати за аномально спекотною погодою. Така ситуація сигналізує про те, що вже в найближчі 20 років Україна ризикує перетворитися на степ.

Таку думку висловила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

“Є великий ризик того, що вже протягом двох десятиліть лісостеп перетвориться на степ під впливом зміни клімату. Що таке зміна клімату? Це підвищення середньорічної температури, і не тільки у нас. У всьому світі ця тенденція спостерігається. Якщо у нас потепління до 2000 року відбувалося за рахунок зими, то після 2000-го температура підвищується саме в літній період. Якщо весна у нас то холодна, то тепла, то температура в липні-серпні у нас однозначно йде вище норми – в 90% випадків”, – підкреслила експерт.

жара, лето, погода
Адаменко зазначила, що кліматична зона північному степу вже досягла Черкаської та Полтавської області. Водночас в південному степу (Херсонська область) вже можна побачити ознаки опустелювання. За її словами, за рівнем вологи в грунті південь Херсонської області поступово наближається до пустелі Калахарі в Африці.

“Що стосується південних територій, то вже через 10-20 років вести тут сільське господарство буде неможливо без штучного поливу посівів. Відповідно систему зрошення полів потрібно розвивати вже зараз”, – резюмувала Адаменко.

джерело