“Далеко не виїдуть з країни”: Зеленський оголосив війну “бурштиновій мафії”. Усі получать по заслузі

Всі особи, причетні до незаконного видобутку бурштину в Україні, будуть покарані, і ніякі «схеми» не допоможуть уникнути відповідальності.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час наради в Житомирській області, про що повідомляє прес-служба Офісу Президента.

«МИ З ВЕРТОЛЬОТА ПОБАЧИЛИ, ЩО У ВАС ВІДБУВАЄТЬСЯ І З ВИРУБКОЮ ЛІСУ, І З БУРШТИНОМ. ЗНАЄМО ВСІ ПРІЗВИЩА, ХТО СТОЇТЬ ЗА ВИКРАДЕННЯМ ДЕРЖАВНИХ НАДР. МИ ОБОВ’ЯЗКОВО ЗАЙМЕМОСЯ ЦИМ ПИТАННЯМ. ДУМАЮ, ЩО ЦІ ЛЮДИ ДАЛЕКО НЕ ВИЇДУТЬ З НАШОЇ КРАЇНИ», – ПІДКРЕСЛИВ ГЛАВА ДЕРЖАВИ.

Володимир Зеленський зазначив, що, згідно з його інформацією, обсяг чорного ринку бурштину експерти оцінюють в 500 млн доларів на рік, а загальний масштаб втрат держави – десятки мільярдів гривень.

Президент підкреслив, що відомі прізвища кримінальних авторитетів, які займаються цим «бізнесом». Але одночасно в статистиці правоохоронних органів – лише невеликі штрафи для старателів.

У той же час, не розголошуючи імен Президент зазначив, що буде вестися робота по припиненню незаконного видобутку бурштину у Волинській, Рівненській, Житомирській областях.

Також Володимир Зеленський закликав начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Куринского піти у відставку.

Глава держави зазначив, що Андрій Куринский працює на посаді вже п’ять років. «Саме п’ять років розкрадань. Якщо ви не потрібні державі, можете піти пошукати іншу роботу? Ви можете самі звільнитися? »- сказав Президент.

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук підкреслив, що Україна могла б отримувати більший прибуток від видобутку і продажу бурштину.

«ВАРВАРСЬКИМИ МЕТОДАМИ, НАСОСАМИ ВИЙМАЮТЬ ІЗ ЗЕМЛІ 20% КАМЕНІВ, 80% ЗАЛИШАЄТЬСЯ. ПІСЛЯ ЦЬОГО ЖЕНУТЬ ДО ПОЛЬЩІ НА БІРЖУ, ДЕ ОСІДАЄ 70% ПРИБУТКУ. У ПІДСУМКУ МАЄМО МЕНШЕ 30% ПРИБУТКУ З 20% КАМЕНІВ », – ЗАЗНАЧИВ ОЛЕКСІЙ ГОНЧАРУК.

За його словами, в районах, де відбувається видобуток бурштину, представники правоохоронних органів, СБУ і прокуратури працювали спільно з криміналітетом. Крім того, окремі групи впливу у Державному агентстві лісових ресурсів та Державній службі геології та надр.