“Долар по 8,9”: Що планує Кабмін і Нацбанк?

Курс долара в Україні повинен бути на рівні 8,9 $/грн, стверджують міжнародні експерти, передає Корупція.Інфо

До такого висновку вони прийшли, скориставшись так званим “індексом Біг-Мака”. Він заснований на теорії паритету купівельної спроможності і використовується як жартівливий показник вартості валюти.

Так, середня ціна біг-маку в Америці в січні 2018 року склала 5,28 долара, в той час як в Україні він коштував 1,64 долара. Це означає, що гривня недооцінена на 69%.

Курс гривні, за підрахунками експертів, повинен скласти близько 8,9 гривні за долар.

Щодо неоціненості гривні українські експерти погоджуються зі своїми іноземними колегами. Так, економіст Андрій Новак переконаний, що вже два роки, як в Україні немає реальних причин для девальвації гривні. Все, що відбувається – це штучні процеси знецінення національної валюти.

«Через штучну девальвацію і відбуваються коливання на валютному ринку, – вважає він. – Її уряд разом з НБУ запланував на 2018 й рік. Згідно з державним бюджетом, на кінець року курс гривні повинен бути 30,1 грн за дол. Всі йдуть за цим планом. Це саме та сфера, де влада може виконати і перевиконати план ».

Експерт додає, що нинішнє зміцнення гривні – це політичний крок.

«Українській владі потрібно красиво виглядати перед надходженнями наступного траншу МВФ, – переконаний Новак. – Показати, що економічна політика (зокрема, завдяки попереднім грошей МВФ) стала більш ефективною. Тому це штучне зміцнення гривні. Показують гарне обличчя при поганій грі. Після отримання траншу 99%, що девальвація продовжиться, як мінімум до 30,1. Досвід попереднього року показує, що цей показник виконують і перевиконують. Закладався 27,2, а під кінець 2017 го було майже 28 ».