Дональд Туск пообіцяв Володимиру Зеленському підтримку від Європи і дещо ще! Офіційна позиція.

Президент Європейської Ради Дональд Туск провів телефонні переговори з новообраним президентом України Володимиром Зеленським і анонсував зустріч

Про це він особисто повідомив у своєму Твіттері.

Зокрема, Туск написав, що у нього стався хороший розмову з Володимиром Зеленським та він запевнив нового президента в тому, що Європейський Союз буде продовжувати підтримку України.

Крім того, Туск повідомив про те, що на липень 2019 року заплановано саміт Україна-ЄС, на якому між двома політиками відбудеться зустріч.

Нагадаємо, всього станом на 22 квітня Володимира Зеленського привітали з перемогою на виборах представники десяти країн

Новообраний президент України Володимир Зеленський отримав спільне вітального листа президента Європейської Ради Дональда Туска і глави Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, в якому вони пообіцяли підтримку ЄС. Текст привітання був опублікований на сайті Ради ЄС.

“Від імені Європейського союзу ми хотіли б привітати вас з обранням на посаду президента України. Дозвольте нам висловити нашу вдячність за сильну прихильність демократії і верховенству закону, яку народ України демонстрував протягом усього виборчого процесу. Це велике досягнення в складній політичній обстановці і обстановці в плані безпеки, на тлі постійних викликів територіальної цілісності України “, – йдеться в зверненні.

Туск і Юнкер заявили, що за п’ять років, що минули після Революції Переваги, Україна серйозно просунулася в демократичному розвитку, проте відзначили, що попереду ще багато роботи. За їх словами, Зеленський може розраховувати на рішучу підтримку ЄС шляху реформ в Україні, включаючи зміцнення верховенства закону, боротьбу з корупцією, підтримку макрофінансової стабільності та проведення суттєвої реформи енергетичного сектора.

“Ми твердо віримо, що подальше виконання ЄС і Україною Угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну Зону вільної торгівлі, може стати важливим інструментом в цьому питанні. Ви також можете розраховувати на постійну і незмінну підтримку ЄС суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України. Ми хотіли б висловити вам наші найщиріші побажання успішного президентського терміну “, – йдеться в листі.

Європейські політики зазначили, що з нетерпінням очікують зустрічі із Зеленським “в найкоротші взаємно узгоджені терміни”.

Всього станом на 9 ранку Володимира Зеленського привітали з перемогою на виборах офіційні представники десяти країн.

Джерело