Донесіть до всіх! Перехід на літній час: в Україні розrорілася дuскусія, “буде, як в Європі”

Українців наприкінці березня очікує черговий стрес: стрілки годинника перестрибнуть вперед на цілу годину. Кожен рік в Україні піднімається питання про необхідність переведення українських годинників на літній час, підняв досить затасканную тему телеканал ObozTV .

Власне, в жовтні кожного року відбувається теж саме. Тим не менш, Україна з року в рік ритуально дотримується і літній і зимовий час. Треба відзначити, що в Євросоюзі давно відмовилися від цього заняття.

Можливо, що і в Україні нарешті зупиняться на якомусь одному, але постійному часу.

Експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев у ефірі телеканалу повідомив, що немає таких факторів, які сьогодні підтверджували доцільність метань між сезонними перекладами годин.

“Раніше були проблеми з нестачею електроенергії в пікові години. Тому треба було зміщувати їх, розтягувати на кілька годин вранці і ввечері. Зараз такої проблеми немає”, – пояснив експерт.

За словами Рябцева, переведення стрілок в Україні залежить тільки від рішення виконавчих органів влади, і його необхідність не підкріплена ніякими розрахунками.

“Наскільки мені відомо, таких розрахунків немає. Ми досі користуємося тими, що були в радянський час. Наприклад, мені особисто набагато краще прокидатися і засинати, коли час на годиннику збігається з сонячним часом”.

У 2019 році В Україні перехід на літній час відбудеться в останню неділю березня. З 30 на 31 березня о 3 годині ранку стрілки годинника переведуть на одну годину вперед. Зміни в часі негативно позначаються на самопочутті деяких людей. Можуть викликати: депресію, дратівливість, стомлюваність і зниження працездатності.

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів затвердив календар свят в Україні на 2019 рік. Треба зазначити, що скандальні 8 березня, 1 і 9 травня поки ще залишаються в силі і українці зможуть при бажанні насолодитися вихідним днем.

Крім того стало відомо робочі дні в 2019 році будуть переноситися в Україні для зручності населення відпочити в своє задоволення.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні українського уряду в середу, 6 березня.

У поточному році у населення України з’явиться 11 додаткових вихідних, серед яких є і святкові дні, які потрібно буде відпрацьовувати по суботах.

Календар свят в Україні на 2019 рік виглядає наступним чином:

8 березня – Міжнародний жіночий день (п’ятниця);

28 квітня – Великдень (неділя);

1 травня – День міжнародної солідарності трудящих (середа);

9 травня – День Перемоги (четвер);

16 червня – Трійця (неділя);

28 червня – День Конституції України (п’ятниця);

24 серпня – День незалежності України (субота);

14 жовтня – День захисника України (понеділок);

25 грудня-Різдво Христове католицьке (середа).

Джерело