Дуже простий спосіб, як позбутися від кульбаби на ділянці?

Більшість городників для боротьби з кульбабою використовують звичайне механічне видалення. Навесні, коли бур’ян починає активно рости і розвиватися, його висмикують із землі вручну. На це йде величезна кількість часу і сил. А результат, на жаль, далекий від ідеального. Паростки з’являються знову і знову.

Кульбаба – рослина, що має потужне кореневище, яке і забезпечує таку живучість. Тільки знищивши корінь, можна позбутися від цього красивого, але шкідливого бур’яну. Причому робити це потрібно не під час зростання, а в фазу уповільнення розвитку і всіх обмінних процесів. Цей період припадає на осінь.

Видаляти кореневища найскладніше у тих рослин, які зійшли близько парканів, по краю доріжок, біля стін будівель і теплиць. Механічний спосіб в таких випадках малоефективний. Потрібні інші методи.

Зараз на ринку представлено чимало засобів по боротьбі з бур’янами. Але більшість з них має короткочасну дію. До того ж їх хімічний склад небезпечний для культурних рослин, тварин і людей.

Як це часто буває, на допомогу в таких випадках приходять народні засоби. І проти кульбаби є один дуже простий, але дієвий рецепт – суміш оцтової есенції, рідкого мила і лимонної кислоти.

Приготування:

  1. 170 мл. 70% -ної оцтової есенції вилити в 1,25 літра води, перемішати.
  2. 4 ч. ложки лимонної кислоти розчинити в двох склянках води.
  3. З’єднати отримані розчини, додати 4 ст. ложки рідкого мила і ретельно розмішати.

Виходить близько 2 літрів кошти.

Застосування:

У місцях, де кульбаби дуже багато, а також уздовж стін, доріжок і зборів поливати їх краще з лійки. Поодинокі рослини можна обробляти з ковша або стаканчика. Важливо проводити цю процедуру тільки в суху погоду.

Дія у цього народного засобу, можна сказати моментальна. Вже через добу-дві рослини гинуть разом з коренем.
Навесні обробку можна повторити. Але тільки до того, як розпустяться квітки.

Цей спосіб позбавлення від кульбаби має, як мінімум, 2 переваги перед іншими: 1) економія часу; 2) безпечний склад. Тому випробувати його на своїй ділянці все-таки варто.