Два інгредієнти, які потрібно покласти в лунку перед посадкою часнику, щоб зібрати відмінний урожай

Часник вважається одним із затребуваних овочевих культур, який вирощується практично на кожній дачній ділянці. Це універсальний овоч, який застосовується не тільки як приправа до більшості страв, але і як лікарський засіб, дуже корисне для здоров’я людини. Саме тому кожен городник прагне отримати зі своєї ділянки максимальний урожай.

Що покласти в лунку з озимим часником?

Першочергова задача городника – створити умови, необхідні часнику для сприятливої ​​зимівлі, наступних сходів, розвитку і зростання, щоб потім зібрати хороший урожай.

Головні супутники озимого часнику з моменту осінньої посадки і до весни – це пісок і деревний попіл, які є на кожній садово-городній ділянці. Вони мають наступні особливості:

• Пісок. Часнику, як і кімнатним рослинам, необхідний дренаж, щоб в лунці не накопичувалася зайва волога. Для цього добре підійде крупний пісок, його насипають на дно лунки. Скориставшись даною хитрістю, можна врятувати часник від знаходження в лунці з водою, особливо в період сильних і затяжних осінніх дощів. Рідина не буде затримуватися в лунці, а піде крізь грунт. Це врятує рослину від загнивання і забезпечить його збереження на грядці і при утриманні будинку.

• Деревний попіл. Він є доступним універсальним добривом, його склад багатий корисними речовинами, такими як кальцій і калій. Їх наявність дає часниковим зубкам харчування, підвищує його захисні властивості, допомагає перезимувати до настання весняних теплих днів. Завдяки вмісту калію в попелі овоч швидше дає коріння і зміцнюється в грунті. Ще важлива властивість попелу – це розкислення грунту.

Без попелу і піску для підвищення врожайності ніяк не обійтися. Тому, поклавши всього лише по одній щіпці простих, а головне – доступних, інгредієнтів без зайвих витрат можна отримати вишуканий урожай озимого часнику.

Невеликі рекомендації по висадці часниковий зубців

Посадка овоча в зиму є обов’язковим етапом робіт, що проводяться в осінній період, для більшості дачників. Важливо враховувати зимові негаразди, тому посадка озимого часнику восени – ризикований захід.

Щоб уберегти зубці від загнивання, зберегти їх до весни, отримати рівні і міцні сходи, як тільки зійде сніговий покрив, встановиться постійна тепла погода і прогріється грунт, слід почати проведення профілактичних робіт.

Головне завдання городника до початку висадки зубків – покласти в кожну лунку трохи мінеральної поживи. Досить трудомістка і тривала процедура, але в підсумку отриманий урожай приємно здивує. Абсолютно натуральні інгредієнти, які не потребують точного дозування, – одна щіпка на лунку.

У кожного городника свої секрети – на яку глибину висаджувати, ніж в подальшому удобрювати, але, що покласти в лунку з озимим часником, повинен знати кожен. Лунка – це свого роду часниковий будинок, в якому зубців належить перебувати довгу зимову холодну пору, поки не настане весна і грунт не прогріється під теплими променями сонця. І тільки навесні почнеться тривалий етап зростання овоча з частки до повноцінної дозрілої головки.

Посадковий матеріал підбирати необхідно ретельно: зубки повинні бути міцними, здоровими, без болячок і пошкоджень. З хворих зубків нічого доброго не виросте.

Також на врожайність впливає розмір лунки, її глибина. Часник, посаджений в занадто дрібну лунку, по весні може виявитися поверх землі. Посаджений ж занадто глибоко буде довго пробиватися крізь товщу грунту. Тому глибина повинна бути оптимальною – приблизно 10-12 см.

Після сходів навесні і до дозрівання рослині також потрібні підгодівлі відповідно до стадії зростання овоча, догляд, що полягає в регулярному поливі і прополці від бур’янів.

Дотримання цих нескладних заходів дозволить навіть недосвідченому городнику зібрати на своїй грядці максимальний урожай смачної приправи для улюблених страв і корисного лікарського засобу для всієї родини.