Два прикордонні пункти на Львівщині заблокували мітингувальники

Близько 10:20 у суботу, 3 лютого, мешканці прикордонних районів перекрили дорогу поблизу пункту пропуску «Шегині» на українсько-польському кордоні.

За інформацією прес-служби Патрульної поліції Львівщини, участь в акції беруть близько 20 осіб, які ходять по пішохідному переході. Учасники акції обіцяють кожні 15 хв. пропускати до кордону по кілька автомобілів.

Близько 11:00 години стало відомо про те, що перекрили також і дорогу до пункту пропуску у Раві-Руській. Там близько 30 осіб безперервно ходять по пішохідному переході. Вони також пообіцяли кожні 15 хв. пропускати до кордону один автомобіль.

Один із організаторів акцій Володимир Васьків 2 лютого заявляв, що перекриття дороги триватиме до 18:00. «Буде трошки проблема, щоби люди відчули, що то непорядок, що той закон із часом на них також буде впливати, коли поїдуть щось собі купити на суму понад 50 євро. Чому ми не можемо на 500, до 500 євро, як було, купити товар і поїхати собі спокійно в Україну?» – заявляв Володимир Васьків.

Зазначимо, ці акції організовані людьми, які незадоволені законом про новий порядок перетину кордону, запровадженим для боротьби із малою контрабандою.

Перекриття доріг планувалося ще на минулі вихідні, однак мітингувальники тоді вирішили перенести протест ближче до засідання Верховної Ради, яке відбудеться 6 лютого. Їхні вимоги тоді також змінилися і зараз головною із них є скасування норми про «24 години» перебування за кордоном. У Верховній Раді наразі зареєстрований законопроект народного депутата з Львівщини Андрія Антонищака, який і пропонує скасувати цю норму.

Додамо, мешканці прикордоння уже двічі протягом січня блокували дороги до пунктів пропуску, протестуючи проти зміни правил ввезення товарів в Україну, що почали діяти з початку року. Окрім цього 30 січня вони на кілька годин заблокували дорогу до пункту пропуску у Раві-Руській, протестуючи проти роботи митників та СБУ. Сьогодні, 3 лютого, відбувається вже четверта з початку року акція протесту мешканців прикордонних районів.

P. S. Близько 13:00 учасники протесту розблокували дорогу біля пункту пропуску у Шегинях. За інформацією Патрульної поліції Львівщини, під час акції протесту були лише невеликі конфлікти між водіями та учасниками мітингу, які дуже швидко вирішувалися. Загалом ситуація була спокійною.

Водночас перекриття дороги після цього почалося біля третього пункту пропуску – у Краковці. Там також близько 20 осіб почали безперервно ходити по пішохідному переході. Втім, перекриття у Краковці було нетривалим – близько 14:00 мітингувальники розійшлися.

Близько 15:00 протестувальники завершили свої акції на всіх пунктах пропуску, розблокувавши дорогу поблизу Рави-Руської.

 

джерело