Дякуємо вам Меркель! Німеччина сьоrодні своїм рішення поставила Кремль у безвихідне положення.

Німеччина готова купувати газ в Азербайджані через Туреччину. На даний будівельний проект країна дасть більш 1,5 млрд доларів.

Компанія з Азербайджану отримає кредит у вигляді 1,5 млрд для будівництва альтернативного проекту з постачання газу і складе конкуренцію “Південного потоку” і “Турецькому”, він отримав назву “Південний газовий коридор”. Кошти виділені з програми основних проектів для Німеччини.

За попередніми оцінками, всього на будівництво піде більш 50 млрд доларів. Першу позику отримає Азербайджанська компанія – ЗАТ “Південний газовий коридор”.

Згідно з проектом буде побудовано два газопроводи за 19 млрд доларів – Трансанатолійський (TANAP) через Туреччину і Грузію, і примикає до нього Трансадріатичний (ТАР), який повинен пройти через північну частину Греції, Албанії, Адріатичне море і вийти на узбережжі Італії. З надр ЄС хоче отримати близько 10 млрд кубометрів газу в рік.

Таким чином, Берлін відмовиться від російського газу на користь інших джерел, зробивши Німеччину більш енергетично незалежною країною.

Джерело