Екокомітет створює умови для уникнення росією відшокдування 2 трлн. грн. за вчинені екозлочини?!

и на часі провокація політичних скандалів? Однозначно ні! І цим намагаються зловживати в першу чергу не чисті на руку політики. Однак всілякому цинізму має бути розумна межа.

Про це пише блог “Сірий Кардинал”, повідомляє Екоінвест.

У продовження теми дивних подій, які відбуваються в Екокомітеті Сірий Кардинал проаналізував деяку інформацію, в тому числі і ту, що дивним чином з’явилась наче гриби після дощу, як за, так і проти звільнення керівника Держекоінспекції України пана Ігоря Зубовича. І дійсно складається чітке розуміння, що в діях керівника і деяких членів Екокомітету може вбачатись проведення підривної діяльності проти України, яка націлена на створення умов для уникнення росією відповідальності за завдані її окупаційними військами збитки довкіллю України. А це як поінформував сам Зубович станом на 31 березня 2023 року – 1 трлн 922 млрд 455 млн 641,3 тис. гривень. Кругленька сума, правда? За цими цифрами стоїть шок і невимовний біль всієї України. І тут, із зрозумілих причин, ще не враховано збитки заподіяні на тимчасово окупованих територіях.

Хто саме стоїть за цим, нажаль, із заяв депутатки, Олени Криворучкіної до кінця не зрозуміло, але важко уявити, що подібні речі можуть бути реалізовані без відома кервіника комітету Олега Бондаренка. Останні законодавчі ініціативи цього державного діяча відверто дивують рівнем корупційної зашкварності.

Відбуваються злочинні спроби саботування роботи оперативного штабу із фіксації екологічних злочинів РФ проти України особами, які за своїми повноваженнями повинні були приймати безпосередню участь у формуванні механізму функціонування штабу, однак дуже схоже на те, що вони самоусунулись від цього процесу та вирішили погратись у брудні ігри.

Всупереч висновкам міжнародних правозахисних інституцій робляться співзвучні із російською пропагандою маніпулятивні публічні заяви із залученням в тому числі так званих “лідерів думок”, які дискредитують керівника штабу достеменно розуміючи, що нівелюють проведену та визнану на міжнародному рівні роботу, а головне послаблюють в такий спосіб можливості України в питаннях відшкодування нанесених росією збитків. Більше того ціквими фактами є вкиди твочості окремих “журналістів” які публікють “що попало” лиш би урвати хайпу (у кращому разі), хоча Сірий Кардинал все ж схиляється до думки, що це “замовні статті” або й зовсім спецконтент для російської пропаганди.

Так виглядає, що ні жодних інструкцій ані пропозицій, чи зауважень щодо можливостей покращити методики і механізми фіксації і розрахунку збитків протягом року повномасштабної війни не було і тільки зараз когось “розконсервували” і відбулась раптова зміна риторики націлена на повне паралізування роботи оперативного штабу. Сірий Кардинал не хоче навішувати ярликів і залишає простір для висновків правоохорним органам. Але, як не крути, багато речей дійсно свідчить про свідомі намагання окреми топ-чиновників України діяти в інтересах країни агресора.

Відповідні правоохоронні органи поступили би дуже гарно, та отримали би подяку від Сірого Кардинала і всього українського народу, якщо би вжили негайних заходів реагування, та провели належне і об’єктивне розслідування, встановили всі обставити і з’ясували чи діють вказані особи із прямим умислом чи спецслужби росії використовують їх насліпо у якості так званих “корисних ідіотів”. У будь якому випадку те, що роблять ці пани однозначно не робить Україну сильнішою.